• Ново
Витни фарми Пеперминт Фиеста, растение во живо, Оз

Витни фарми Пеперминт Фиеста, растение во живо, Оз

Оценка на клиентот:
DEN 1.00

Износ
Залиха

Растителни можности со Витни Фарми ™ Пеперминт Фиеста. Одличен лек од билки, оваа билка може да помогне во олеснување на дигестивните проблеми, додека неговиот мирис може да помогне во намалувањето на чувствата на стрес. Исто така е богато со хранливи материи како железо, влакна и фолат, како и витамин А. Пеперминт Фиеста додава вкусно зачинет, но сепак јасен вкус и арома на чаеви, чоколадни десерти или коктели. Витни Фарми ™ Пеперминт Фиеста е енергична. Засади во лето. Расте најдобро во области на делумно до полно сонце, распоредено на оддалеченост од 18 до 24 инчи. Билката не треба да се засади во близина на бавно растечки или слаби растителни растенија. Оплодете на садење, потоа вода двапати неделно. Ако забележите дека растението ви се губи, проверете дали му дадете вода. Фабриката „Пеперминт Фиеста“ расте висока 12 до 36 инчи и е подготвено веднаш да собере. Расте поголеми приноси кога садите со фарми Витни ™ почва и се храни со растителна храна Витни Фарми. Одличен лек од билки, Витни Фарми ™ Пеперминт Фиеста може да помогне во олеснување на дигестивните проблеми, додека неговиот мирис може да помогне во намалувањето на чувствата на стрес. Нашето растение од пеперминт е богата со хранливи материи како железо, влакна и фолат, како и витамин A. Оваа сорта на билка додава јасен вкус и арома на чаеви или чоколадни десерти. Пеперминт е енергичен, напредува во области на делумно до полно сонце. Препорачуваме да го спарите Peppermint Fiesta со Whitney Farms ™ почвата и растителната храна за најдобри резултати.

Карактеристики

Производи во категоријата

Есенски Фустани За Жени Нова Мода Секојдневен Ракав За Печатење Контраст Во Боја Џемпер Топ Женска Облека Дуксер Фустан Женски

DEN 239.84

Големина : XL Големина : СРЕДНИ САД : 6 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 10 ЕУ : 36 Биста : 100см / 38.16 "Рамо До Ракав : 74cm / 29 ВЕ МОЛ

Брејди 15 '' 19 '' СПЦ бело 1-спомен топење полипропилен затемнета перфорирана мала тежина со двојно покривање сорбент подлога

DEN 640.00

Брејди СПЦ 15 '' x 19 '' СОРБЕНТ СОРБЕНТ СОРБЕНТ со апсорпција од 40 гал / Бејл апсорбира и базирана на нафта...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.