• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Капитол Риф зајдисонце 7“ платно уметност од Кејтис

Трговска марка ликовна уметност „Капитол Риф зајдисонце 7“ платно уметност од Кејтис

Оценка на клиентот:
DEN 1530.08

Износ
Залиха

Уметник : Cateyessubject : Пејзаж-апелатива : Природно модерен проток Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има пејзаж во кањон под сино небо. Истакнати бои : светло сина, портокалова, розова, жолта, тен, вино, сив мич (ака кејтис) Катанзаро е хонорарен фотограф. Тој има продадено илјадници слики на широк спектар на клиенти. Неговата работа е купена од повеќе компании за патувања преку Интернет, меѓународни корпорации за рекламирање и маркетинг, како и од индивидуални клиенти. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мич (ака Кејтис) Катанзаро е хонорарен фотограф. Тој има продадено илјадници слики на широк спектар на клиенти. Неговата работа е купена од повеќе компании за патувања преку Интернет, меѓународни корпорации за рекламирање и маркетинг, како и од индивидуални клиенти. - Кањонски пејзаж под сино небо.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.