• Ново
Трговска марка ликовна уметност „чувство среќно“ платно уметност од Тадео Завалета

Трговска марка ликовна уметност „чувство среќно“ платно уметност од Тадео Завалета

Оценка на клиентот:
DEN 1530.08

Износ
Залиха

Уметник : Тадео zavaletasubject : Figutativestyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактно разнобојно сликарство на една личност во поза. Истакнати бои : бела, црвена, розова, сива, портокалова, црна, Тан Тадео е перуански уметник роден Тадео Завалета де ла Бара во 1977 година. Како дел од уметничкото наследство, неговиот татко се смета за еден од најголемите перуански уметници. Неговиот татко му рекол дека човечкото тело претставува и најголеми тешкотии, но во исто време и најголемите достигнувања во уметноста. Така, тој го следеше фигуративниот уметнички цртање и сликарство на млада возраст од седум години. Во својата работа, тој се стреми кон, "ги разбира нејаснотиите на човековата природа". На 18 години, Тадео се запишал во престижната школа за ликовни уметности на неговата земја, станувајќи првиот студент поканет да учествува на изложбата Quimera 99 во Мексико (каде што тој е високо сметан за еден од најдобрите уметници од Јужна Америка). Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстрактна шарена слика на личност во поза.

Карактеристики

Производи во категоријата

Сетови 360° Прилагодлива Потопла Светилка За Свеќи Во Затворен Простор Беше Светилка Деликатна Ноќна Светлина Во Спалната Соба

DEN 3.00

Забелешка : оваа ставка доаѓа со НАС приклучок, ве молиме потврдете го напонот на вашата област пред да ј

Фустани За Жени Елегантен Клиренс Фустан Со Краток Ракав Со Кружен Врат Џеб Со Еднобојна Обвиткана Шема На Миди Фустан На Екипажот

DEN 3.33

женски модни алински летни фустани за жени 2022 фустани за жени 2022 женски фустан со качулка фустан за плус

Ли - Светски Женски Сандали Женски Флип Апостолки Удобни Станови Сандали За Жени Гладијатор Боемски Монистра Летни Чевли Отворено

DEN 2.33

Сандали За Жени Чевли Чевли Модни Дами Боемски Потпетици Сандали Сандали Со Високи Прсти Клин Танга За �

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.