• Ново
Трговска марка ликовна уметност „розови афиони на бело“ платно уметност од Чери Ро Дирксен

Трговска марка ликовна уметност „розови афиони на бело“ платно уметност од Чери Ро Дирксен

Оценка на клиентот:
DEN 1530.08

Износ
Залиха

Уметник : Cherie Roe Dirksensubject : Floral Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розови цвеќиња над бела позадина. Истакнати бои : бела, розова, црвена, зелена од нејзините афиони за потписи на злато спирални позадини на нејзината уметност во диви животни во Зебра, Чери има разновидно и шарено портфолио. Родена е и одгледана во богато разновидна флора и фауна Мајка Сити, која му дава исклучителен предност богатство на впечатлива околина за да извлече безгранична инспирација. Таа е исто така автор за само-зајакнување, која има објавено 2 романи, заедно со табела за нејзината уметност и инспиративни учења. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Розови цвеќиња над бела позадина.

Карактеристики

Производи во категоријата

Амидоа Женски Блок Во Боја Зимски Јакни Ревер Дебели Coови Палта Нејасно Руно Кошула Јакна Бушава Fall Елегантни Врвови За Надворешна

DEN 951.52

♛+Добредојдовте На Амидоа Онлајн Мода】 1.За амидоа : Онлајн Модната Продавница амидоа е основана на 2012 г

Дмкпв Менс Чевли Со Стапала Чизми Рамно Дно Нелизгачки Горен Дел со Еднобојна Кадифен За Топли И Удобни Чевли За Снег Црни 8

DEN 751.84

Машки Чевли Со Стапала Чизми Рамно Дно Нелизгачки Горен Дел Со Цврста Боја Кадифен За Топли И Удобни Чев

Нов Женски Блузи Фустан Кошула Топ Долг Ракав Лабава Кошула Долг Ракав Ревер Врвот Кошула Женски Плус Големина Копче Надолу

DEN 2.00

Женски Фустан Кошула Топ Долг Ракав Лабава Кошула Долг Ракав Ревер Врвот / Кошула Карактеристики : Матер

Флаерти, Денис Црно Украсено Дрво Врамено Со Уметнички Принт Со Двојно Матирање Со Наслов-Италија, Петроио Цвеќиња линија скалила

DEN 1.00

Денис Флаерти претставува зачудувачко Црно Украсено Дрво 23х32 Врамено со Уметничко Дело Со Двојно Матир

Останете Пријатни, Изгледајте Кул - НАШАТА Есенска Зимска Јакна ХИМИВЕЈ Есенска Зимска Есенска Машка Качулка Зимска Топла Руно

DEN 911.84

Останете топли и стилски со Нашата Женска Пријатна Есенска / Зимска Јакна Дизајнирана да ве одржува удо�

СТУПЕЛ ИНДУСТРИИ Убави работи Потребно е време мотивациска фраза Градинарска референтна графичка уметност галерија завиткана

DEN 2.00

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Женски Еспадрили Платформа Клин Сандали Концизен Ресел Кристал Клин Потпетици Сандали Лента За Глуждот Отворени Пети Чевли Женски

DEN 324.00

? Натпревар : флип флоп сандали за жени гладијаторски сандали платформа сандали за жени, Секоја облека ќ�

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.