• Ново
Карат Т.В. Овален црвен дијамант и тркалезен бел дијамант 14KT бело злато гроздобер прстен за ангажман

Карат Т.В. Овален црвен дијамант и тркалезен бел дијамант 14KT бело злато гроздобер прстен за ангажман

Оценка на клиентот:
DEN 3904.00

Износ
Залиха

Додадете шарм на нејзината облека на денот со овој прекрасен прстен за ангажман на гроздобер Миабела. Изработено во треперливо бело злато, овој прстен го прикажува овалниот, црниот дијамант поставен на измет како центар на центарот со 16 дијаманти поставени од отворено (G-H, I2-I3), лизгајќи на половина пат надолу по опсегот поставен во лист -сличен образец. Полиран до брилијантност, овој гламурозен прстен ќе биде нејзиното омилено парче накит за да се кара каде и да оди. Изработено во 14 KT бело злато. 1 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : Црна и Г-Х. Јасност на дијаманти : I2-I3. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсег : 1,7мм. Гроздобер прстен за ангажман. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.