• Ново
Класична Глорија Традиционална Волна Област Килим, Маслиново Камила, 9'6 13'6

Класична Глорија Традиционална Волна Област Килим, Маслиново Камила, 9'6 13'6

Оценка на клиентот:
DEN 551.68

Износ
Залиха

Рачно тафтувана Во Индија од 100% чиста премиум волна со миење на сјај што му дава на купот На Класичната Колекција кадифен, меко чувство. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Достапно во повеќе бои и големини. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Големина : 9 ' 6 "х 13 '6". Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. 100% Волна Куп. Боја : Маслиново/Камила. Стилски додаток за секоја соба. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните.

Карактеристики

Производи во категоријата

Сетови 360° Прилагодлива Потопла Светилка За Свеќи Во Затворен Простор Беше Светилка Деликатна Ноќна Светлина Во Спалната Соба

DEN 3.00

Забелешка : оваа ставка доаѓа со НАС приклучок, ве молиме потврдете го напонот на вашата област пред да ј

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.