• Ново
Кул Работни места Во Музичкиот Бизнис

Кул Работни места Во Музичкиот Бизнис

Оценка на клиентот:
DEN 325.28

Износ
Залиха

Придружното ДВД вклучува видео интервју со авторот и аудио интервјуа со десет лица кои работат во музичката трговија. Во Кул Работни места Во Музичкиот Бизнис, ветеранот од индустријата и претседател На Музичката програма "Клајв Дејвис" На ЊУЈОРК, Џефри Рабхан ги објаснува опциите за кариера во – и поврзани со – денешниот музички бизнис преку искуствата на некои од врвните Диџеи во индустријата, едукатори, инженери, директори, новинари, менаџери, музички супервизори, продуценти, промотори, публицисти, издавачи и техничари. Почнувајќи од сопственото искуство помагајќи да се водат кариерите на уметници Како Кели Кларксон, Лил Ким, Мишел Филијала, ДМХ И Џермејн Дупри, Рабхан ги истакнува најважните работи на денешниот бизнис додека гледа во иднината. Спроведувајќи десетици ексклузивни интервјуа, тој црпи уникатни сознанија од луѓето кои моментално се во бизнисот, кои детално ги опишуваат сопствените патишта до успехот и нудат кариерни и образовни совети специјално насочени кон младите луѓе. Рабхан започнува со преглед на различни категории во индустријата, а потоа ги детализира сите работни места во таа категорија, од почетно ниво до врвен извршен директор. ДВД-ТО вклучува аудио и видео снимки од авторот и дополнителни интервјуа.

Карактеристики

Производи во категоријата

Ансамблот За Ветер И Неговиот Репертоар: Есеи За Четириесетгодишнината Од Ансамблот За Ветер Истман, Книга Со Меки Меки

DEN 1.33

Како дел од мисијата На Библиотеката За Ветер Доналд Хунсбергер, изданието со тврд повез од 1994 година (У�

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.