• Ново
Прирачници За Гарланд На Светската Музика: Прирачникот За Гарланд На Африканската Музика

Прирачници За Гарланд На Светската Музика: Прирачникот За Гарланд На Африканската Музика

Оценка на клиентот:
DEN 1.67

Износ
Залиха

Прирачникот За Африканска Музика Гарланд е составен од есеи од Енциклопедијата Венец На Светската Музика : Том 1, Африка, (1997). Ревидирани и ажурирани, есеите нудат детални, регионални студии за различните музички култури Во Африка. Прирачникот За Африканска Музика Гарланд е составен од есеи од Енциклопедијата Венец На Светската Музика : Том 1, Африка, (1997). Ревидирани и ажурирани, есеите нудат детални, регионални студии за различните музички култури Во Африка и ги испитуваат начините на кои музиката помага да се дефинира идентитетот на оваа област. Првиот дел обезбедува длабински вовед Во Африка. Вториот дел се фокусира на прашања и процеси, како што се нотација и усна традиција, танц во комуналниот живот и интелектуална сопственост. Третиот дел се фокусира на различните региони, земји и култури На Африка со избрани регионални студии на случај. Второто издание е проширено и вклучува возбудлива нова стипендија што се спроведува од објавувањето на првото издание. Прашања За Критичко Размислување на крајот од секој главен дел водич и фокусирајте го вниманието на тоа кои музички и културни прашања се јавуваат кога некој ја проучува Музиката На Африка користи прашања што можеби нема да се појават во проучувањето на другите музики во светот. Придружниот аудио компактен диск нуди музички примери на некои од Музиката На Африка. * ИСБН : 9780415961028 • Формат : мешан медиумски производ • Датум На Објавување : 2008-06-26.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.