• Ново
Ораво КТ овална форма црвена гранат солитер прстен во злато од роза од 14 килограми

Ораво КТ овална форма црвена гранат солитер прстен во злато од роза од 14 килограми

Оценка на клиентот:
DEN 3.33

Износ
Залиха

Украсете се себеси или некој близок со овој прстен со црвена гранат со леб од 3 КТ, со злато од розово злато од 14 килограми. Овој прстен има извонредна 3 каратска вкупна тежина природна гранат скапоцен камен. Прецизно исечен и изработен, скапоцен камен од гранат од овална форма, со мерење 9 x 7 mm, зрачи живописна црвена боја. Овој прстен во стилот на пасијанс има безбедна поставка за пасијанс што обезбедува издржливост. Овој прстен на скапоцен камен е направен во злато од розово 14К и има печат од 14К од внатрешноста на групата за автентичност. Гарнет е роден камен за месец јануари, што го прави овој златен скапоцен камен прстен одличен подарок за специјални прилики. Овој прстен вклучува потпис, висококвалитетен, презентација на прстенести кутија. Природна гарнет, овална форма, 3 карат вкупна тежина. 9 x 7 mm, црвена боја во боја, Si1-Si2 јасност. 14к розово злато прстен обележан и запечатен 14к за автентичност. Стил на прстен : Солитар. Безбедно поставување на пасијанс. Гарнет е роден камен за месец јануари. Овој прстен за скапоцени камења прави одличен подарок за годишнини, родендени, празници или други специјални прилики . Вклучува кутија за презентација на прстенот за потписи. Прстенот тежи 3,3 грама.

Карактеристики

Производи во категоријата

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен овален пресек создаден смарагд и создаден бел сафир двојно ореолски прстен за ангажман

DEN 784.00

Изработено во сребро, прстенот за ангажман прикажува овална, создадена емералдска камења, поставена во

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.