• Ново
Цврст 14к Жолто Злато 9х Овален Симулиран Гранат Ааа ЦЗ Прстен

Цврст 14к Жолто Злато 9х Овален Симулиран Гранат Ааа ЦЗ Прстен

Оценка на клиентот:
DEN 429.12

Износ
Залиха

Материјал : Примарна Чистота : 14кфиниш : Полиран Камен Тип_1 : Симулиран Гранетстоун Тип_2 : Симулиран CZStone Color_1 : Црвен Камен Боја_2 : Вајтстоун Количина_1 : 1стоун Количество_2 : 2бенд Ширина : 3 Ммстоун Тежина_1 : 2.100 Ctstone Тежина_2 : 0.017 Ctstone Clarity_2 : SI2/си3 (Ааа)материјал : примарна : Златна Комплетност : Комплетна (Вклучени Се Сите Камења)Камен Форма_1 : Овалстоун Форма_2 : Кружен Камен Големина_1 : 9.00 Х 7.00 Ммстоун големина_2 : 1.6 Mmstone Третман_1 : не Подобрена тежина u/m : Gmproduct Тип : накит накит тип : Прстени Продадени по ЕДИНИЦА : секој Пол : Женски материјал : примарна Боја : Жолт Тип : Скапоцен Камен Сече_1 : Фацетедстоун Сече_2 : Фацетедстоун Креација Метод_1 : Симулиран Метод За Создавање Камен_2 : симулиранистоун месец_1 : (01) Јануари месец на раѓање_2 : (04) априлстоун боја одделение_2 : Г - Истон квалитет_1 : real реал 14к злато : Овој Прстен Може Да Се Изработи И По Ваш Избор На Цврсто 14к Бело, Жолто Или Розово Злато За Истата Цена. Прстените на голдија се печат со "14К" како симбол на автентичност и ветување за исклучителен квалитет. 14к златото нема да оксидира или обезбојува. Носете го овој прстен секој ден, насекаде!. ДЕТАЛИ : овој прстен има ааа квалитетна кубна цирконија. ЦЗ се рачно поставени, високо полирани во цврста/вистинска златна поставка од нашите искусни златари. НАДГРАДБА НА ВИСТИНСКИ ДИЈАМАНТИ : Доколку се побара, можеме да ја монтираме и оваа ставка со симулирани дијаманти. Ве молиме контактирајте не за цените. ПОДГОТВЕН ЗА ПОДАРОК : за себе или за некој близок, овој вистински златен златен прстен од 14к е совршен подарок за родендени, годишнини, дипломи, свадби, свршувачки, невестински забави, Денот на Мајката, Денот На Вљубените, Божиќ или само за да кажете "те сакам."Тоа е совршена алтернатива за симулирани дијаманти ископани на земја и двојки, како и прстен" безбеден за одмор"," секојдневен "прстен и/или прстен" ветување". ВАШЕТО ЗАДОВОЛСТВО : вашето купување е придружено со 30 ден, без проблеми, гаранција за враќање на парите и пристигнува со бесплатен подарок. Во случај да не сте задоволни со купувањето после тоа, ве молиме контактирајте не директно. Ние сме компанија со седиште ВО САД и се гордееме со супериорната услуга за клиенти.

Карактеристики

Производи во категоријата

Менс Прстени 14к Жолто Злато Дизајнерски Стил 10Х Смарагд Исечен Облик Скапоцен Камен И Вистински Пенливи Дијаманти Сини Топаз

DEN 11120.00

Рилос Менс Прстени Достапни по ваш избор ОД 14к Жолто Или 14к Бело Злато, во големини 813, во вашиот избор на

Менс Прстени 14к Жолт Златен Прстен 6Х Овална Форма Скапоцен Камен И Вистински Пенливи Дијаманти Прстени Чаден Кварц јунски

DEN 11120.00

Рилос Менс Прстени Достапни по ваш избор ОД 14к Жолто Или 14к Бело Злато, во големини 813, во вашиот избор на

Скапоцен Камен Крал 18к Жолто Позлатен Сребрен Син Танзанит И Црвен Создаден Камен Прстен Во Рубин Филигрански Стил За Жени

DEN 2.67

Нашиот Бренд : Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалит�

Скапоцен Камен Крал 18к Жолто Позлатен Сребрен Зелен Мистик Топаз И Црвен Гранат Камен Прстен Во Филигрански Стил За Жени

DEN 1136.00

Нашиот Бренд : Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалит�

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.