• Ново
Преклопување на врзивно средство за хартија од 3 прстени, 1,5 Малибу зелени, чаршафи

Преклопување на врзивно средство за хартија од 3 прстени, 1,5 Малибу зелени, чаршафи

Оценка на клиентот:
DEN 1.67

Износ
Залиха

Овој еколошки врзивно средство за хартија комбинира форма и функција. Сите производи со преклопување се направени со овластен совет за управување со шуми (FSC) и мастила за животна средина. Овој Malibu Green 1,5 во врзивно средство со 3-прстени патентиран проширен 'рбет што се зголемува во капацитетот кога ви треба. Има финиш што е отпорна на вода што е отпорна на вода за да се заштити од излевање. Деталите за дизајнот се во изобилство, вклучително и контраст насликан капа на капакот за да се зголеми издржливоста на капаците. Секое врзивно средство доаѓа со налепница за етикетирање/прилагодување на вашиот врзивно средство и држи до 275 листови хартија. Користете за училиште, работа, рецепти, специјални проекти, белешки, албуми со фотографии и многу повеќе. Паметните материјали ќе ви помогнат да завршите работи. Димензии : Binder 9 3/4 "x 11 3/4" x 2 ". Налепница лист 8 1/2" x 11 ". Достапни бои вклучуваат : Индиго, Малибу Грин. Направено со еколошки хартија и мастило. Прошибилен 'рбет расте од 2 во до 3 1/3 како што ви треба. Покрив отпорен на вода. Налепница за налепници за прилагодување и етикетирање на капакот.

Карактеристики

Производи во категоријата

Обврзници за ринг -ринг -ринг за Ејвори Економика и комплет за држач за значки на Ејвори W ласерски инсерт, врвно оптоварување,

DEN 1.00

За удобна организација на вашите документи, тоа не станува многу поедноставно од овој корисен врзивно с

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.