• Ново
Fusion XS-S10SPGW Sub-Woofer Спортска Скара Сиво Бело

Fusion XS-S10SPGW Sub-Woofer Спортска Скара Сиво Бело

Оценка на клиентот:
DEN 5439.84

Износ
Залиха

Продолжувајќи да го поставува реперот за морска аудио забава, Сабвуферот Од Серијата FUSION XS има квалитетна аудио репродукција на заштитен знак и подобрена морска marетика по цена од среден опсег. Оптимизиран за употреба во морската средина и изграден за перформанси, САБВУФЕРОТ XS е дизајниран постојано да произведува квалитетно аудио со ниска фреквенција на кое било ниво на јачина на звук, сезона по сезона. Разновиден Дизајн. Дизајниран да додава ниски фреквенции на вашиот аудио систем, Сабвуферот ОД СЕРИЈАТА XS има разновидност во опциите за ожичување, обезбедувајќи различни начини за интегрирање на еден во поставувањето на вашата аудио забава. Ова може да ја поедностави инсталацијата, да ги намали трошоците на системот и е лесен начин за додавање бас. Поврзете го вашиот сабвуфер традиционално во вашиот систем преку засилувач или алтернативно креирајте аудио зона 2.1 со поврзување на два звучници и сабвуфер директно со стерео со фузија со повеќе зони со DSP, без потреба да користите надворешен засилувач. Едноставно поврзете пар звучници со врските на звучниците зона 1 и САБВУФЕРОТ ОД Серијата XS на левиот и десниот звучник на зоната 2, потоа изберете го применливиот профил DSP за поставување. Спецификации На Производот. Големина На Сабвуфер : 10". Врвна Моќност : 600 Вати. Рејтинг На Моќност НА Рмс : 120 Вати. Ефикасност (1 W/1 M) : 87d B. Фреквентен Одговор : 30 Hz-2 k Hz. Номинална Импеданса : 4 оми. Препорачана Моќност На Засилувачот( РМС) : 40-300 W/Ch. Конус / Опкружувачки Материјал : Полипропилен со гумен опкружувачки. Дозвола За Дијаметар на Монтирање : 223мм(8-3/4"). Растојание За Длабочина на монтирање : 113мм(4-7/16"). Оптимален Волумен На Куќиштето (Запечатено куќиште, целосно исполнето со материјал за апсорпција) : 40 Л.Опсег на Работна Температура : 0 до 50°C (32 до 122°F). Температурен Опсег на складирање : -20 до 70°C (-4 до 158°F). Отпорност на вода и Прашина( ип рејтинг) : ИП65. Димензии На сабвуферот : Должина х Висина х Длабочина : С 274мм х 147мм [10-13/16 " х 5-3/4"]. Гаранција : 3 Години Модел БР : ФУС0100219801. Марка : Фузија Електроника. Фузија XS-S10 SPGW Sub - Woofer Спортска Скара Сива/Бела.

Карактеристики

Производи во категоријата

Примероци; или слободни часови поетски вработени на различни теми; морални, политички и религиозни... Од Јосија Шипеј, А. Б.

DEN 853.60

Кожено издание Кожа Врзување На 'рбетот и Аглите Со златен лист печатење на' рбетот Препечатено од 1841 из�

Анален дер дојчен Гешихте им Мителалтер: Фон Дер Грундунг де франкишен Рајхс Бис зум Унтерганг Дер Хоенштауфен : Мит Фортлауфенден

DEN 876.32

Кожено издание Јазик : Германски Волумен : Абт.3 : Бд.1 Кожно Врзување На 'рбетот и Аглите со печатење На Зл�

Костими За Капење За Жени Копчиња Трчање Бикини Со Висок Струк Гаќички За Пливање Шорцеви За Плажа Пливање Бикини Долни Танкини

DEN 185.76

Забележете, големината Е азиска големина, погледнете ја табелата со големини за деталната големина или

Глонме Дами Плисирани Лабави Исечени Врвови Миди Здолниште Еднобоен Празник Двослоен Цветен Принт Здолништа Со Резервоари За

DEN 3.00

Опис : Пол : Жени, Дами Стил : Женски Резервоар Здолниште Во Собата,Жени Висок Половината Здолништа Блузи,

женски Комбинезони зувимк Секојдневен, Женски Летни Ремени Едното Рамо Плисиран Висок Струк Секојдневен Комбинезон За Широки

DEN 1.00

Женски Елегантни Секојдневни Цврсти Ремени Со Кратки Ракави Широк Комбинезон За Нога Против Вратот Сит

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.