• Ново
Кт Трилион Сече Создаде Александрит Капка Обетки Во Сребро

Кт Трилион Сече Создаде Александрит Капка Обетки Во Сребро

Оценка на клиентот:
DEN 3.00

Износ
Залиха

Глам до вашиот изглед со овие Стерлинг Сребро создаде Александрит капка обетки. Овие Обетки Со Александрит што ја менуваат бојата се соодветни за специјални прилики или во секое време кога сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Александритните скапоцени камења имаат единствена способност да ја менуваат бојата во зависност од светлината што е присутна. Овие камења се менуваат од виолетова во розова во виолетова, што ви дава извонредна промена на бојата за да се покажете. Одликувајќи се со кластерска поставка, овие Обетки Од Александрит исечени Трилиони се деликатно изработени во Сребро. Среброто Од 925 со завршна обработка на родиум, нуди безвременски изглед кој ќе ги надополни сите тонови на кожата. Овие капки обетки за жени прават прекрасен подарок. 1 Кт Трилиони Намалување Создаде Александрит Капка Обетки Во Стерлинг Сребро 1.00 кт вкупна тежина Александрит. Трилион намалување Создаде Александрит. Капка обетки поставени во 925 Сребро. Промена На Бојата Александрит. Александритите ја менуваат бојата во зависност од присутната светлина. Каменот може да се промени од виолетова во виолетова во розова. Јуни раѓање камен. Скапоцените камења се 5 х 5мм со кластерска поставка. Обетките вклучуваат подлоги и кутија за подароци со потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Карактеристики

Производи во категоријата

Стерлинг Сребрена Обетка За Жени Сива Природна Лабрадорит Скапоцен Камен Сребрена Капка Висат Обетка Ноември Роден Камен Рачно

DEN 543.84

Одлично како подарок за неа, Сопруга, Сестра, Мајка, Мајка, Најдобра Пријателка, Девојка Пријателка, Ќерк

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.