• Ново
Тапани Raybestos R-Line, OE замена на сопирачките тапани 9531R одговара на Изберете: Chevrolet Express G3500, Chevrolet Express Cutaway

Тапани Raybestos R-Line, OE замена на сопирачките тапани 9531R одговара на Изберете: Chevrolet Express G3500, Chevrolet Express

Оценка на клиентот:
DEN 3239.36

Износ
Залиха

Повеќе од еден век, Рејбестос е светски познат за делови од сопирачките кои се иновативни, сигурни и безбедни, што нè прави глобален лидер во автомобилскиот центар. Со историја на брендот што датира од 1902 година, Рејбестос дава искуство, престојувајќи моќ и бренд на кој можете да му верувате. Нашиот посветен тим на квалитетни инженери работи неуморно за да се осигура дека секој производ што го дизајнираме, вклучително и триење, ротори, тапани, дебеломер, центар Собранија и хидраулика, совпаѓања или ја надминува формата ОЕ, вклопување и функција. Секој производ е опширно тестиран за да се обезбеди дека примате висококвалитетен и сигурен производ. Тапани Raybestos® R-Line, тапани за сопирачки за замена на OE 9531 R тапани се развиваат од примероци OE, обезбедувајќи форма, вклопување и функција. Тапаните се прават со материјали квалификувани за Г3000 за најдобра работа и крајна сила. Тапаните се 100 проценти валидирани за рамнотежа, обезбедувајќи мазно и тивко сопирање. Тапаните го исполнуваат стандардот SAE за јачина на затегнување, гарантирајќи го структурниот интегритет и максималниот животен век.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.