• Ново
Хомо софа кревет, кабриолет меморија за пена футон кауч со прилагодливи потпирачи за грб и потпирачи за рака, футон тросед за дневна соба, спална соба, канцеларија, ?

Хомо софа кревет, кабриолет меморија за пена футон кауч со прилагодливи потпирачи за грб и потпирачи за рака, футон тросед за

Оценка на клиентот:
DEN 3177.12

Износ
Залиха

Опис. Дизајнот на сплит-бек на овој футон тросед може лесно да се прилагоди на која било од вашите активности, од време за пријателски разговор, читање или гледање телевизија на брз дрем или добар ноќен сон. Дизајнот на поделба на грбот и прилагодливиот дизајн на потпирачот за рака може да ви овозможи да се прилагодите. Аголот на софата назад и потпирачот за рака за да ги задоволи потребите на различни активности и да ја реализира тројната функција на софата, лежерот и креветот. Изградбата на поделба на грбот може да задоволи различни потреби, прилагодливите потпирачи за рака на софата не само што можат да обезбедат добро. Поддршка за вашите раце, но исто така може да се користи како перници. Разновидно парче за секоја дневна соба, овој тросед е совршено решение за неочекувани гости или брза дремка . спецификација. Боја : сива/кафеава/црна. Кога се користи како софа : 71 "(l) x 33 " (w) x 31,5 "(h);. Кога се користи како кревет : 71 " (л) x 42 "(w) x 16 "(Ж) . Капацитет на тежина : 600 фунти. Тежина на артикалот : 71 фунти. Тип на соба : спална соба, дневна соба, домашна канцеларија. Облик : Правоаголен. Материјал : Метал. Надворешен материјал : кожа. Материјал за рамки : Метал. Опис на цврстината на артикалот : Дополнително меко. Пополнете материјал : мемориска пена. Материјал за полнење на седиштето : Пена [мултифункционално превртување софа софа] Една форма на софа не може да ги задоволи сите, можеме да го претвориме софата во различни форми со претворање на потпирачите за рака и потпирачи за грб. Користете го за да гледате телевизија или да го претворите во кревет за спиење, што не само што може да ни помогне да заштедиме простор, туку и поекономично. [Извонреден допир] : Премиум ткаенина од свилена постелнина, така што кожата на софата не е лесно изгребана од непослушни деца, истовремено ја зголемува и мекоста и модата на софата. [Прилагодена удобност] : Перниките на софата се исполнети со мемориска пена со висока густина за мека удобност и во текот на денот и ноќта, а потпирачите за рака може да се претворат за да дејствуваат како перници за да го заштитите вратот. [Погодно за различни типови простории] Овој стилски и здрав тросед може да се постави во различни типови простории, дневна соба, спална соба, канцеларија, студентски дом, РВ и други мали простори. [Лесно склопување] : Сегменталниот тросед се доставува до вашиот дом во кутија што можете лесно да го носите на кој било агол од вашиот дом, со лесни чекори за инсталација и доаѓа со 6 метални нозе обложени со хромирани.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.