• Ново
Делара Готс сертифицираше органска памучна прирабница Еуро срам сет од 2, 26 x26

Делара Готс сертифицираше органска памучна прирабница Еуро срам сет од 2, 26 x26

Оценка на клиентот:
DEN 1.00

Износ
Залиха

Направено од сертифицирани меки 100% природен органски памук што значи дека не се користеле хемикалии или бои во изработката на овој производ. Овие евро -шами се направени со меки, трајни природно одгледувани влакна кои се значително подолги од редовниот памук. Долгата главна нишка додава на издржливоста на памукот. Секое влакно е специјално извори од лозари со висок квалитет за да се обезбедат само 1 инчи или подолги влакна што ја прави ткаенината значително помека и посилна. Ткаенината е исклучително мека и издржлива во обичен сатеен. Користените бои се исто така сертифицирани органски. Тој е хипоалергичен и безбеден за сите типови кожа. Шамците се отпечатени со новоразвиена технологија за печатење која не вклучува употреба на штетни бои или хемикалии што ви нудат моден дизајнер на дизајнер, без компромис за квалитетот, нашиот опсег на постелнина е производ од нова генерација каде што ја комбинираме најдобрата технологија; ткаат да се појави со производ кој не само што има екстремна удобност, ја штити околината, трае долго и исто така нуди луксуз. Нашите производи се внимателно направени, имајќи ги предвид сите услови за спиење што ги прават идеални за сите тврди и луксузни и повеќето модни текстили за напред е она што го нудиме. 100% органски памук овластен GOTS : Највисока сертификација во органско земјоделство и производство на памук значи дека овие евра-шами се направени без хемикалии што ја наведуваат кожата или токсични бои кои се наоѓаат во конвенционален памук. Ткаенина Оваа чиста е најдобрата работа што треба да ја имате веднаш до вашата кожа осум часа навечер . Долг памук на главните глави : Нашите евра -шами се направени со највисок квалитет на органски памучни предива што се достапни. Должината на памучно влакно, кажува многу за квалитетот на памукот; Ние го користиме најдолгиот главен дел достапен во органски памук . 300 TC фин памук : пофина конецот, помазна, полесна и помека како резултат на ткаенината. Со користење на еден памук со еден, долг памук, ние сме во состојба да конструираме евра-шами користејќи само 60 и 80 теми за броење на предиво, најубаво достапно за постелнина за памук . Стил за затворање на пликови : Евра Шамс има затворање на пликови, обезбедува безбедно вклопување, Вашата перница не се лизга надвор и нема повеќе скршени патенти! Ќе го продолжи животот на вашата скапа перница . Лесна грижа : Машината мие ладен, нежен циклус, суво суво на ниска температура.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.