• Ново
Каркасон: Принцезата и Змејот Стратегија Игра На Табла Со Векови и повеќе, Од Асмоде

Каркасон: Принцезата и Змејот Стратегија Игра На Табла Со Векови и повеќе, Од Асмоде

Оценка на клиентот:
DEN 2.67

Износ
Залиха

Внесете царство на витештво и магии со оваа експанзија На Каркасон. Проширувањето На Принцезата И Змејот воведува принцези, змејови, самовили и други елементи од книгата со приказни кои додаваат изненадувачки брчки во вашата игра Каркасон. Ослободете змеј што проголта некого на неговиот пат, повикајте самовила за да ги заштитите вашите следбеници или отстранете ги ривалските витези од градот со триесет нови плочки. Каркасон : Принцезата И Проширувањето На Змејот е одличен избор за ноќна игра со стратегија за деца, тинејџери и возрасни на возраст од 7 и повеќе години. Овој производ е проширување : каркасон база игра потребни за играње. Цртањето змејска плочка последователно го испраќа змејот во дивеење низ селата, проголтувајќи ги сите следбеници на неговиот пат. Кога Ќе Се игра Плочката На Принцезата, таа може да отстрани витез од град за да отвори повеќе можности за бодување. Без разлика каква плочка ќе нацртате, ќе имате многу опции да ги нарушите плановите на вашите противници и да побарате повеќе поени за себе. Каркасон : Принцезата И Змејот Проширувањето е одлична стратешка игра на табла за деца, тинејџери и возрасни на возраст од 7 и повеќе години.

Карактеристики

Производи во категоријата

Фоксминд Игри: Слем Зборови, Лесни За Учење, Интерактивни, Семејни, Забавна Социјална Игра, Лесно Преносливи, Играат Насекаде

DEN 2.67

Ја играат тресат и Слем зборпребарување игра! Протресете ја чашата, треснете ја за да откриете 3 букви Бр

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.