• Ново
Мариета Коен уметност и дизајн 'Цветна серија 39' платно уметност

Мариета Коен уметност и дизајн 'Цветна серија 39' платно уметност

Оценка на клиентот:
DEN 1.00

Износ
Залиха

На дванаесетгодишна возраст веќе решив да станам уметник - не најдобриот избор за тие денови. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. После падот на комунизмот во Бугарија моето семејство и јас се преселив во Израел, каде што дипломирав како дипломирав Диплома за уметност во текстилниот дизајн. Подоцна завршив средно училиште за ликовни уметности, а потоа студирав една година текстилен дизајн во Москва, Русија и Академијата за ликовни уметности во Софија, Бугарија. Отсекогаш ми се допадна мојата професија, но срцето ми беше во сликарството. Мариета Коен уметност и дизајн 'Цветна серија 39' платно уметност. Истакнати бои : бела, сива, црвена, светло сина, розова, кафеава, црна, некои од моите најрани спомени се однесуваат на цртање и сликање. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Јас сè уште јасно се сеќавам на возбудувањата на радоста и желбата со кои очекував лекции за цртање. Откако работев со години како дизајнер на текстил во различни делови на светот - Израел, Франција, Германија и во последно време Сан Диего и Сан Франциско, САД, сега се враќам на мојата прва loveубов - сликарство. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Карактеристики

Производи во категоријата

Флаерти, Денис Црно Украсено Дрво Врамено Со Уметнички Принт Со Двојно Матирање Со Наслов-Италија, Петроио Цвеќиња линија скалила

DEN 1.00

Денис Флаерти претставува зачудувачко Црно Украсено Дрво 23х32 Врамено со Уметничко Дело Со Двојно Матир

Дмкпв Менс Чевли Со Стапала Чизми Рамно Дно Нелизгачки Горен Дел со Еднобојна Кадифен За Топли И Удобни Чевли За Снег Црни 8

DEN 751.84

Машки Чевли Со Стапала Чизми Рамно Дно Нелизгачки Горен Дел Со Цврста Боја Кадифен За Топли И Удобни Чев

Женски Свечен Фустан Со Еднобојна V-Врат Без Ракави Елегантна Тенка Мини Боја Секојдневна Облека Бодикон Работни Фустани За

DEN 461.44

Големина : С САД : 4 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 8 ЕУ : 34 Биста : 7187см / 27,9534,25" Половината : 6371см / 24,8027,95" Должина : 62см / 24,

Останете Пријатни, Изгледајте Кул - НАШАТА Есенска Зимска Јакна ХИМИВЕЈ Есенска Зимска Есенска Машка Качулка Зимска Топла Руно

DEN 911.84

Останете топли и стилски со Нашата Женска Пријатна Есенска / Зимска Јакна Дизајнирана да ве одржува удо�

Линдреши Карго Панталони За Жени Со Џебови Женски Лабави Панталони За Нозе Со Широк Струк Тренинг Надвор Модерт Обични Панталони

DEN 0.67

07 " Карго Панталони За Жени Со Џебови Женски Лабави Панталони За Нозе Со Широк Струк Тренингот надвор Од

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.