• Ново
Заштитен знак Ликовна Уметност Х Платно Уметност Од Зелена Девојка Платно

Заштитен знак Ликовна Уметност Х Платно Уметност Од Зелена Девојка Платно

Оценка на клиентот:
DEN 2.00

Износ
Залиха

Уметник : Зелена Девојка Платно Предмет : Типографија : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија ја содржи буквата Х во модерен шарен стил.Јас сум илустратор, графички дизајнер и уметник од ХОБОКЕН, ЊУ ЏЕРСИ кој сака светли бои, се што вклучува вители, сноуборд, лук, да се биде надвор и урнебесни луѓе. Имав многу среќа Да Заработам Диплома По Графички Дизајн и да дипломирам со почести на Мејсон Бруто Школата за Уметност На Универзитетот Рутгерс. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. буквата Х во модерен шарен стил.

Карактеристики

Производи во категоријата

До 65% Попуст Четка За Чистење На Подот Ауџеа Со Долга Рачка-Силни Чистење На Подот Што Може Да Се Продолжи - Туш Кујнска Инјекциска

DEN 2.00

Добредојдовте во нашата продавница Наша цел е да ви служиме со прекрасна стока и да се надеваме дека ќе �

фарти Молња Зделки На Денес Симпатична Дуксери За Жени Руно Лагер Каваи Жаба Графички Кенгур Џеб Пуловер Маичка Лабава Капка

DEN 140.64

58 "Рамо : 45 Ве молиме наведете ја табелата со големини подолу на "опис на Производот" пред да нарачате.67" Р�

Плус Големина Фустан Женски Плус Големина Обичен Фустан Еднобоен V Вратот Долг Ракав Зимски Пад Основен Секојдневен Макси Долг

DEN 655.84

Женски Плус Големина Обичен Фустан Со Цврста Боја V Вратот Долг Ракав Зимски Пад Основен Секојдневен Ма�

Блаустеин, Алан Црно Украсено Дрво Врамено Со Двојно Матирање Музејски Уметнички Принт Со Наслов-Кафуле Од Соништата Мост Голден

DEN 3.33

Алан Блаустејн претставува прекрасно Црно Украсено Дрво 11х14 Врамено со Уметничко Дело Со Двојно Матира

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.