• Ново
ЗА ГМЦ јукон 1993 - ПРЕДВОДЕНА Од Ниско Светло Сијалица Комплет За Фарови 6000К Светло Бело

ЗА ГМЦ јукон 1993 - ПРЕДВОДЕНА Од Ниско Светло Сијалица Комплет За Фарови 6000К Светло Бело

Оценка на клиентот:
DEN 799.84

Износ
Залиха

Опис на производот 2 Парчиња 9006/HB4 LED Светилки Со ЕДЕН Зрак. Параметри На Производот : . Извор на светлина : 3570. Материјал : Авијација Алуминиум. Работен Напон : 9-23В. температура На Бојата : 6000К. Лумен : 8000ЛМ. Животот : 50000 часа. Работно опкружување : -40. Водоотпорен одделение : IP68. Производ продажба точка : мала големина, СО ЕМС анти-мешање. Инсталирајте Претпазливокако безбедносна мерка на претпазливост, проверете дали автомобилот имал време правилно да се олади пред да започне процесот на инсталација.Ставете го возилото во парк или проверете дали е безбедно во брзина.Осигурајте се дека палењето е исклучено и клучевите removed.Be внимавајте да избегнете изгореници, особено кога ги вклучувате или исклучувате возилата lighting.Be внимавајте да избегнете дробење или сечење на светилките. Исто така, погрижете се да не ги допирате светилките со прстите, бидејќи тоа ќе предизвика размачкување.Целосно испитајте го поврзувањето на контактните точки, портите и жиците бидејќи неисправните врски може да предизвикаат проблеми со осветлувањето.Осигурајте се дека крајот на сијалицата не доаѓа во контакт со внатрешниот светлосен штит на фарот при прилагодување на сијалицата. Содржина на пакетот2 x 9006 LED Сијалица за Фарови 1) СУПЕР СВЕТЛА XHP 3570 LED ЧИП 0,5 mm најтенкиот led растојание, колку е пократко растојанието, толку подобро рефлектор, дизајн на супер фокусиран зрак, без темна точка. 2) Ротирачки Дизајн Отстранлив прстен за јака, сега можете да го прилагодите аголот на зракот на совршен.Погоден за 98% капаци на фаровите на пазарот . 3) СИСТЕМ ЗА ЛАДЕЊЕ, ЧЕТИРИ НАЧИНИ НА ДИСИПАЦИЈА НА ТОПЛИНА бакарна спроводливост на топлина;Испарување од авијациски алуминиум;Полиедрална мрежа;Вграден турбо вентилатор,тивок и голема брзина. 4) ВОДООТПОРЕН ДИЗАЈН IP67 за најекстремни услови,со отпорен на експлозија,отпорен на удари, висок температурен висок притисок и други карактеристики. 5) Мал надворешен дијаметар, лесен за инсталирање, висока осветленост, многу концентрирана и брза дисипација на топлина. 6) пошироки и понатамошни области за осветлување од халогената светилка, 300% посветли од традиционалните халогени светилки. 7) белиот извор на светлина, лесен за прифаќање од човечките очи, нема да се чувствува уморен.

Карактеристики

Производи во категоријата

Монохроматски земјоделски земјиште од факултет „Ступел индустрии“, Лонгхорн, добиток од крава, врамена wallидна уметност, 11,

DEN 1.67

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Плус Големина Женски Блузи, Летен Клиренс Женски Принт Врвови Со Долги Ракави Лабава Блуза Обична Маичка За Маици Со О-Врат

DEN 303.84

Женски Принт Врвови Со Долги Ракави Лабава Блуза Обична Маичка За Маици Со ОВрат туникарактеристика : 1..

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.