• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Браун Starвездена риба“ платно уметност од Wон В. Голден

Трговска марка ликовна уметност „Браун Starвездена риба“ платно уметност од Wон В. Голден

Оценка на клиентот:
DEN 1.33

Износ
Залиха

Уметник : Wон В. Голденссубјект : Сè уште начин на живот : Модерен проитивен Тип на модерни производи : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има starвездена риба на зелена позадина. Роден во 1967 година, Johnон Голден е син на мајка на акварел и татко на раскажувач на народни пејачи. Тој сакаше да се повлече уште од рана возраст и од таа причина, неговата училишна работа честопати страдаше. Кога Johnон имал 10 години, неговата мајка отворила галерија за да ги покаже и продаде акварелите. Johnон поминал половина од попладневните часови во задната соба на галеријата, градејќи ги зградите на модели од таблата со отпадоци, а другата половина скитајќи го историскиот град околу галеријата. Многу историски, но разоткриени згради неодамна беа срушени, така што областа беше полна со материјали за отпадоци, пронајдени мошти и текстури, а Johnон разви loveубов кон ненамерниот дизајн што постои во урбаните средини. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wон В. Златна „Браун Старска риба“ платно уметност.

Карактеристики

Производи во категоријата

Есенска Облека За Жени Модна Боја Цветен Принт Чипка Крпеница Против Вратот Кошули Со Кратки Ракави Дами Облечени Блузи на Дозвола

DEN 0.33

Есенска Облека За Жени Модна Боја Цветен Принт Чипка Крпеница Против Вратот Кошули Со Кратки Ракави Дам

Монро Шокови И Потпори Патматски 181671l Потпора И Серпентина Пролет Собранието Се Вклопува изберете: 2000-ШЕВРОЛЕТ ИМПАЛА,

DEN 5126.88

Инженер за да добиете повеќе милји од вашето возило, склопот На патната потпора ги вклучува сите потреб�

Француски Тост Момчиња Училиште Униформа Прилагодлив Половината Опуштено Вклопуваат Панталони, Големини 4-20, Тенок, & Хаски

DEN 2.67

Изразете го вашиот неограничен стил со опуштено Вклопување на францускиот Тост Оваа панталона е создад

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.