• Ново
Miabella Women's 3- Carat T.G.W. Овална секара гарнет и создаде бел сафир 10kt жолто злато коктел прстен

Miabella Women's 3- Carat T.G.W. Овална секара гарнет и создаде бел сафир 10kt жолто злато коктел прстен

Оценка на клиентот:
DEN 1296.00

Износ
Залиха

Додадете уникатно парче во вашата колекција со овој мијабела гарнет и креирајте коктел прстен на белиот сафир ореол. Изработено во бујно жолто злато, овој десен прстен има овален, сет, гарнит-камен-камен (10х8мм) во центарот на дизајнот Хало, создаден од 30 кружни, путер-путер, создаден бел сафир (1,5х1,5мм ) камења. Засилен со висока полирана завршница, овој впечатлив прстен може да се координи со обетки за појавување за целосен изглед. Направено во 10 кт жолто злато. 3-1/2 CT T.G.W. Гарнет и создадени бели сафир скапоцени камења. Намалување на гарнет : Големини на овална гарнет : 10x8mm. Создаден бел сафир сечење : круг создаден бел сафир Големина : 1,5x1.5 mm. Prong, скапоцени камења поставени од пеперутка. Ширина на опсегот : 1,7мм. Коктел ореол прстен. Јануарски роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристики

Производи во категоријата

Вртлив Канцелариски Стол, Стп Кожен Тапациран Стол За Вртење Со Метална Основа со 5 Ѕвезди, Столче За Задача Со Компјутерски

DEN 1.00

Спецификација : Производ : Канцелариско Столче Од Вештачка Кожа : Бел Материјал : Стп Кожа, Пена, Дрво, Теж

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.