• Ново
oneOone Памук Поплин Нане Зелена Ткаенина Блок Сам Облека Ватиран Ткаенина За Печатење Ткаенина По Широк Двор

oneOone Памук Поплин Нане Зелена Ткаенина Блок Сам Облека Ватиран Ткаенина За Печатење Ткаенина По Широк Двор

Оценка на клиентот:
DEN 97.92

Износ
Залиха

* Материјал : Памук Поплин (100% Памук) * Ширина : 56 инчи широк * ГСМ : 120 Гсм Предиво Брои-40-Ти*40-Ти Техника : Ткаени Ткаат : Обичен* Функција : Средна Тежина, Нетранспарентен* Употреба : тоа е силен материјал кој најчесто се наоѓа во кошули, фустани и пижами. * Нега на перење : средно машинско перење, Топло железо, Железо додека е влажно. * За Брендот : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме GOTS (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. * П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Памучен Поплин - - - Е широк 56 инчи. 100% памук. Памучната поплин ткаенина е многу ценета низ целиот свет. Се чувствува кул и јасен на допир, а органската природа го прави исклучително дише. Со својот полиран изглед, памучниот поплин е одличен избор дури и за свечена облека. Тоа е силен материјал кој најчесто се наоѓа во кошули, фустани и пижами. Продадени во чекори од 1 Двор (40" или 100 см). Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина. Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно. Печатете Ткаенина Покрај Дворот , Отпечатоци Од Ткаенина По Двор ,Печатена Ткаенина 1 Двор ,Ткаенина За Печатење БТИ , Ткаенина ЗА Шиење ЗА Печатење БТИ ,Печатена Занаетчиска Ткаенина БТИ ,Ткаенина За Печатење По Двор, Декор Ткаенина Печатена БТИ.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.