• Ново
Сафавиех Капри КПР333А Сребрена, Светло Сина 8' 10 ' Килим

Сафавиех Капри КПР333А Сребрена, Светло Сина 8' 10 ' Килим

Оценка на клиентот:
DEN 3.33

Износ
Залиха

Сложено деталните теписи со исечени купишта во Колекцијата Капри На Сафавиех се инспирирани од најдобрите италијански печатени свилени ткаенини за мода и дом. Екстра дебели И богато текстурирани, Килимите Капри се вешто рачно тафтувани од висококвалитетна волна, многу дизајни со свилени моменти на вискозно предиво.Карактеристики : висината на Купот е 0,25 - 0,5 инчи модерен и Современ Стилехичен Геометриски Тип На Ткаење : Рачно Тафтуванисе Прикажани во Колекцијата Капри На Сафавиех повеќе од 100 години, Сафавиех изработува килими со највисок квалитет и неспоредлив стил. Кликнете тука за да дознаете повеќе.Совет : препорачуваме употреба на подлога што не се лизга за да го задржите тепихот на место на мазни површини.Сите големини на килими се приближни. Поради разликата во боите на мониторот, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Ние се обидуваме точно да ги претставиме сите бои на килим. Ве молиме погледнете го текстот погоре за опис на боите прикажани на фотографијата. Висината на купот е 0,25-0,5 инчи. Модерен И Современ Стил. Шик Геометриска Шема.

Карактеристики

Производи во категоријата

Stuple Industries кои се повлекуваат во далечна планинска окер, сонцето графичка уметност црна врамена уметничка печатена wallидна

DEN 0.33

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.