• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Иконски NYC III“ платно уметност од Мајкл Мулан

Трговска марка ликовна уметност „Иконски NYC III“ платно уметност од Мајкл Мулан

Оценка на клиентот:
DEN 0.33

Износ
Залиха

Уметник : Мајкл Мулансјубјект : Транспортен стил : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има различни зборови и фрази поврзани со Newујорк, напишани околу жолтото такси. Михаел Мулан е уметник и Илустратор кој ја започна својата уметничка кариера како графички дизајнер. По неговата страст за цртање, тој се врати на училиште во 2006 година за да добие МНР во илустрација на колеџот за уметност и дизајн на Савана. Со длабока благодарност и за дизајнот и за илустрацијата, неговата уметност одразува графички и рачно изработени квалитети кои потсетуваат на техники за печатење и му оддаваат почит на неговиот херој, Енди Ворхол. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Различни зборови и фрази поврзани со Newујорк, напишани околу жолтото такси.

Карактеристики

Производи во категоријата

Студиото Винвуд Студио и Скилинис wallидни уметности Пернас ги отпечати „Минеаполис Актерхорер“ во градовите на САД - црна,

DEN 719.84

Акварел во Минеаполис, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна црн�

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.