• Ново
Империјал 14K жолто злато 1CT TW Diamond Halo Split Shank Engancation Ring

Империјал 14K жолто злато 1CT TW Diamond Halo Split Shank Engancation Ring

Оценка на клиентот:
DEN 13507.04

Износ
Залиха

Изработено во 14 килограми жолто злато, овој ангажман покажува зачудувачки дијамант од 1/2Тк кружен дел во центарот, со кружно ореол со помали дијаманти со тркалезно сечење што го затвораат. Акцентот на тркалезни дијаманти го украсува поделениот ринг, додека јаката на прстенот е прободена со уште повеќе тркалезни дијаманти, завиткувајќи го прстенот во искра. Зрачен со 1 Ct.T.W. на дијаманти и брилијантен ламнат сјај, овој привлечен прстен за ангажман на дијаманти е сигурно дека ќе ја остави магијата. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 1 Ct.T.W. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Дијамантско сечење : круг. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ. Димензија : 8,60 mm (должина) x 20,90 mm (ширина) x 7,00 mm (висина на галеријата). Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

Карактеристики

Производи во категоријата

Појавување На Божиќни Пј За Семејство, Пижами Божиќни Комплети, Божиќни Празнични Семејни Облеки За Спиење, Секојдневен Лабав

DEN 1.00

Повод : слободно време, семејство, секојдневен живот Бебе Дете Бебе Е едно парче ромпер; возрасни, дете С�

Дете Момчиња Девојчиња Зимски Капут Мечка Уши Качулка Јакна Згусне Ветроупорна Топла Надворешна Облека Fall Зимски Капут Долна

DEN 799.68

Големина : 90 Препорачана Возраст : 1218 Месеци Биста : 70см / 27,56" Врвови Должина : 38см / 14,96" Големина : 100 Препор

Плус Големина Дозвола Женски Плус Големина Краток Ракав Врвови Круг Вратот Солидна Повик Кошули Чипка Крпеница Блуза Црна ХХ

DEN 191.84

Женски Врвови Со Кратки Ракави Со Плус Големина Кружен Врат Цврсти Секојдневни Кошули Крпеница Од Тант�

Арвбитана Доенчиња Девојчиња Симпатични Дуксери Ромпер Цветни Цртани Принтови Со Долги Ракави Onesie Новороденче Обични Боди

DEN 1.00

Бебе Девојка Падне Ромпер Цветни Долг Ракав Круг Вратот Цртан Филм Печатење Боди Новороденче Облека Ка�

Виолетова Училишен Прибор Кујна Лажица Стапчиња За Јадење Вилушка Сече Дренажа Решетката За Складирање Решетката За Складирање

DEN 2.67

Диттдг Назад Во Училишниот Прибор Кујнски Лажица Стапчиња За Јадење Вилушка Сече Дренажа Решетката За �

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.