• Ново
Бита Цицовска Млада „Вечер блуз“ уметност

Бита Цицовска Млада „Вечер блуз“ уметност

Оценка на клиентот:
DEN 1.33

Износ
Залиха

Уметник : Beata Czyzowska Young Subject : Panderscape Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има фотографија од бранови што паѓаат на песочна плажа. Истакнати бои : светло сина, сина, сива, црна, бела, бела Бета Цизовска-млада е фотограф со седиште во Сиднеј, Австралија. Таа започна да се фотографира во 2005 година кога ја купи својата прва дигитална камера. Оттогаш, Бета уживаше да го фати светот околу неа. Природата е најголемата инспирација на Бета. Таа особено ужива во апстрактните квалитети во пејзажите и растителниот живот што ги фотографира. Бета сака да експериментира со светлина, додека ги крши сите правила на фотографија за да постигне нешто убаво и сонувачко. Ова дава резултат сличен на бајката. Бета е објавена во многу списанија низ целиот свет и нејзината работа е прикажана на ЦД и корици на книги. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Бита Цицовска Млада „Вечер блуз“ платно уметност.

Карактеристики

Производи во категоријата

Тенми Цветни Зашиени Каубојски Чизми За Жени Со Зашилен Прст Ниска Буци Потпетици Везени Родео Западни Чизми Со Средно Теле

DEN 575.84

Опис : Состојба : 100% Сосема Нов И Висок Квалитет Пол : Жени Жена, Дами Дама, Женски Тип На Шема : Сончогледо

Ступел Индустрии Контрола Навивач Игра Контролор Графити Уличен Стил Графичка Уметност Бела Рамка Уметност Печатење Ѕид Уметност,

DEN 1119.84

Нашата Врамена Ѕидна Уметност На Giclee додава допир на класа на кој било простор во вашиот дом или канцела

Мерач На Годишно Ниво Перење И Комунални Мијалник Комбо Во собата Со Болден Кујна Тапа И Сапун Диспензерот, Нерѓосувачки Челик

DEN 3199.84

Направете смела изјава во вашата кујна со препознатливо модерен мијалник Од Серијата КРАУС Пакс, со агл

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.