• Ново
Трговска марка ликовна уметност „морски живот Батик VIII“ платно уметност до јуни Ерика Вес

Трговска марка ликовна уметност „морски живот Батик VIII“ платно уметност до јуни Ерика Вес

Оценка на клиентот:
DEN 1530.08

Износ
Залиха

Уметник : јуни Ерика Весссубјект : Апстракт Стил : Наутички прооден вид : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има наутичка сина шема што ја пополнува рамката. Истакнати бои : бела, сина, сива, светска уметничка група „Teal“ е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Наутичка сина шема што ја пополнува рамката.

Карактеристики

Производи во категоријата

Бепптер Приврзок Украс Декор Декоративен Дом Мека Декорација Фотографирање Детска Соба Девојка Соба Декорација Макарон Коса

DEN 2.67

●Лесен за употреба : овие украси се многу лесни за закачување На Новогодишни елки, тавани, Божиќни венци

Хунпа Женска Вештачка Волна Пижами Со Долги Ракави Секојдневен Патент Со Цврста Боја Лабава Качулка Комбинезон Пижами Секојдневен

DEN 2.00

Пижами со Долги Ракави Од Женска Вештачка Волна Секојдневен Патент Со Еднобојна Патент Со Широка Качул�

Средно Десет Мажи Врвови За Пливање Со Кратки Ракави Пливање Шорцеви Долни Костими За Капење Костими За Капење Осип Заштита

DEN 223.84

Спецификации : Состојба : Ново Со ознаки : сосема нов, неискористен и неносен предмет во оригиналниот па�

Машка Контрола На Стомакот Облека За Обликување Висок Струк Слабеење На Стомакот Шорцеви За Компресија Боксерски Гаќи Долна

DEN 2.00

Машки Шорцеви За Обликување На Стомакот Мажите Стомак Контрола Шорцеви Изградете Ја Вашата Самодоверб�

Анонимно Црно Украсено Дрво Врамено Со Двојно Матирање Музејски Уметнички Принт Со Наслов-Графофони Колумбија-калифорнија

DEN 1.00

Анонимус претставува прекрасно Црно Украсено Дрво 14х18 Врамено со Уметничко Дело Со Двојно Матирање, на�

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.