• Ново
Dorman SL81945XL Комплет за стабилизатор на задната суспензија за специфични модели на RAM меморија Одбирање: 2014- RAM меморија 2500

Dorman SL81945XL Комплет за стабилизатор на задната суспензија за специфични модели на RAM меморија Одбирање: 2014- RAM меморија

Оценка на клиентот:
DEN 0.33

Износ
Залиха

Овој продолжен комплет за врски за стабилизатор на животната стабилизатор е изграден за мазни перформанси и супериорна издржливост. Одликувајќи се со зацврстена обетка, високо полиран топка, полимер за одржување, i.c.e. Синтетичка отпорност на корозија на маснотии и премиум. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Конструкција со продолжен живот - Овој комплет за врски за стабилизатор е изграден со карактеристики за да се испорачаат мазни перформанси и проширена издржливост за возачите што бараат. Супериорна топка - зацврстена оклопна обетка со високо полирана топка Eversmooth. Лежиште со ниско триење - Ултрафлоу нормализирано фалсификувано куќиште со I.C.E. Синтетичка маст и полимер со ниско триење. Премиум отпорност на корозија - Надворешно обложување на Weather Shield за да се спротивстави на корозијата. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Одговара Изберете : 2014-2022 RAM 2500 и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.