• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Човек на мистерија колаж“ платно уметност од Дејвид Дриотон

Трговска марка ликовна уметност „Човек на мистерија колаж“ платно уметност од Дејвид Дриотон

Оценка на клиентот:
DEN 2601.60

Износ
Залиха

Уметник : Дејвид Дриотонубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер поп-уметнички колаж со графити и капења. Истакнати бои : бела, светло сина, сина, виолетова, црна, сива Давид веќе сликаше кога го напушти семејството дома во портокал (Вауклуза) за школување како готвач. Пред платното, како зад шпоретот, тој се воодушеви од мешањето на бои, вкусови и безброј можности за неговата имагинација giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер поп -уметнички колаж со графити и капења.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.