• Ново
Соимои Памучна Патка Ткаенина Лисја И Роза Цвет Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Соимои Памучна Патка Ткаенина Лисја И Роза Цвет Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Оценка на клиентот:
DEN 3.00

Износ
Залиха

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Памучна Патка ✤ Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Брои предиво : 16 х 12.✤ Густина : 80*30.✤ ГСМ : 200 ГСМ. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Цвет. ✤ Материјал : 100% Памук. ✤Ширина : 42 и 56 Инчи. ✤ Функција : Дебела Тешка Тежина Нетранспарентна. Употреба : Ткаенината може да се користи во производи за опремување на домови за дизајнирање Навлаки За Перници, Завеси Навлаки За Маси И Тркачи Торбички торбички итн., а може да се користи и како ткаенина за тапацир за други украсни предмети со својот живописен ефект на боење. ✤ Нега за перење : Нежно Перење Во Машина на 40 ,Пеглање На средна Температура, Сушење Во Сенка . ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. Соимои Цвет Печатени Памук Патка Ткаенина. Материјал : памук Патка предиво брои - 16 х 12 Густина : 80*30, Тежина : 200 ГСМ. Ткаенината Широка 42 Инчи се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Ткаенината може да се користи во производи за опремување дома за дизајнирање Навлаки За Перници, Завеси Навлаки За Маси И Тркачи Торбички торбички итн., а може да се користи и како ткаенина за тапацир за други украсни предмети со својот живописен ефект на боење. Нега за перење : Нежно Перење Во Машина на 40 Ц, Пеглање На средна Температура, Сушење Во Сенка.

Карактеристики

Производи во категоријата

Педорт Обични Лабави Летни Женски Фустани Фустани Со Замав Со Линија Секојдневен Лабав Макси Боемски Цветен Фустан Црн, С

DEN 1.67

Карактеристика : Овој Фустан е изработен од мека ткаенина, а дише и удобен, погоден за лето, со моден диза

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.