• Ново
Трговска марка ликовна уметност „ниска вода ракун“ платно уметност од Рон Паркер

Трговска марка ликовна уметност „ниска вода ракун“ платно уметност од Рон Паркер

Оценка на клиентот:
DEN 3.00

Износ
Залиха

Уметник : Рон Паркерсубјект : Animalивотни Стил : Природно модерен проток Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има ракун што лежи на врвот на карпата во поток. Рон Паркер започна да се слика како кариера малку доцна во животот. На 35 -годишна возраст, тој бил инспириран, откако видел изложба на оригинални слики од Фенвик Лансдаун, за да се обиде самиот да сликал диви животни. Неговиот прв напор, во 1977 година, беше успешен и тој се откажа од работата и почна да слика со полно работно време. Користејќи акварели, медиум со кој бил запознаен, тој започнал да прави вињетни слики од птици и цицачи, во рок од четири месеци продавал оригинали преку галеријата Харисон во Ванкувер. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Рон Паркер „Ракон со ниска вода“ платно уметност.

Карактеристики

Производи во категоријата

1.32 кт Круша Сече Сина Лабораторија Создаде Моисанит 18к Розова Розово Злато Изјава За Гравирање Годишнина Ангажман Свадба

DEN 6287.68

Дизајнерката Клара Пучи накит изработен во Соединетите држави направен да трае цел живот, совршен за се

6-Парче Комплет Кујнски Алатки Силиконски Лажица Нелепливи Садови За Готвење За Кујнски Гаџети Додатоци Прибор За Готвење Прибор

DEN 1.33

Ergономскиот дизајн е удобен за држење, не пренесува топлина, ги штити вашите раце и обезбедува заштита о�

да ти се јавам мојата шепа врежана природна елда дрво висечка маса меморија на сликата семејна меморијална рамка за фотографии

DEN 287.84

Нашите слики од дрво од елда се професионално врежани во нашите талентирани занаетчии Оваа рамка за сли

Женски Зимски Палта Женски Џебен Елек Палто Кратка Јакна Зимско Руно Без Ракави Копче Цврста Надворешна Облека Божиќен Клиренс

DEN 415.84

Женски Џебен Елек Палто Кратка Јакна Зимско Руно Без Ракави Копче Цврста Надворешна Облека Карактерист

Женски Секојдневен Цветен Принт Со Долги Ракави И Елегантен Темперамент Фустан За Половината Летни Фустани За Високи Жени Ист

DEN 2.33

Карактеристики : Пол : Женска Линија На Половината : Природен Тип На Ткаенина : Влакна Должина : Над Колен�

Wofedyo Бебе Девојка Облека Деца Момчиња Палто Ветроупорен Патент Цртан Филм Ветробран Бебешка Качулка Јакна Надворешна Облека

DEN 143.84

Преференцијалната цена и квалитетот на горното ниво се наш врвен приоритет.Почитуван Клиент : за да изб�

Лабакиха Денот На Вљубените Декор Денот На Вљубените Сам Дневен Подарок Роза Пена Цвет Илустрација Декорација Букет Свадба Дома

DEN 303.84

ДЕНОТ НА вљубените DIY Дневен Подарок Роза Пена Лажни Цвет Симулација Илустрација Декорација Букет Свад�

Јога Панталони За Жени Дозвола Плус Големина Женски Лабави Широки Панталони За Нозе Памучни Ленени Панталони Прави Панталони

DEN 319.84

It изработен е од висококвалитетни материјали,доволно издржлив за вашето секојдневно носење2 Спарете ги

Outfmvch Sweatpants Женски Женски Панталони Дуксер Со Еднобојна Качулка И Тренерка За Панталони Спортски Костум Шорцеви За Теретана

DEN 2.00

Преференцијалната цена и квалитетот на горното ниво се наш врвен приоритет.Почитуван Клиент : за да изб�

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.