• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Пад на есен“ платно уметност од Мишел Кембел

Трговска марка ликовна уметност „Пад на есен“ платно уметност од Мишел Кембел

Оценка на клиентот:
DEN 2601.60

Износ
Залиха

Уметник : Мишел Кембелсбјект : животни Стил : Модерно одење на ридот, пукање, шуми, шуми, полиња, природа, диви животни, птици, дрвја, пејзажи, планини, тишина на ноќта, слушање на природата, дивина, бурно небо, сончеви климатски услови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мојата работа е под влијание на поврзување со дивината на селата и истражување на заборавените места пеш. Ја искористувам секоја можност да шетам и да се искачувам по ридовите со моите кучиња и секогаш се враќам инспириран да го насликам присуството што се наоѓа во природата “. Мишел има длабока loveубов кон природата и селата; Одење на ридот, пукање, шуми, шуми, полиња, природа, животински свет, птици, дрвја, пејзажи, планини, тишина на ноќта, слушање на природата, пустина, бурно небо, сончеви клими. - Црвен елен во центарот на рамката.

Карактеристики

Производи во категоријата

Вајонгтао Женски Тренерки Сет Обични Патент Пуловер Дуксери Пот Панталони Џогер Зимски Долги Ракави Активни Облека Браун С

DEN 2.00

Женска Мода Fall Зима Облека Спортски Тренерки Пуловер Со Долги Ракави Дуксери Панталони костум Карактер

Проверка Панталони Облека За Девојки Големина 7-Печатење Деца Блузи Дуксер Маскирна Мало Дете Сет Шорцеви Бебе Момчиња Писмо

DEN 1.33

1 инч = 2,54 см Ве молиме дозволете мала разлика од 13 см поради рачно мерење и мала варијација на бојата за р

Carxs Zebra Печатење На Автомобилски Седишта Комплетен Комплет, Вклучува Соодветни Влошки За Безбедносни Ремени И Капак На Воланот,

DEN 1.00

Мазна Ткаенина Од Велур Со Живописни Модели Со Пруги Од Зебра исечете впечатлив акцент на класичната тк

Кошули За Мажи Ретро Вратоврска БОЈА 3д Маици ЗА Дигитално Печатење Комплети Секојдневна Забава На Плажа Со Кратки Ракави

DEN 575.84

Машки Обични Хавајски Кошули Со Кратки Ракави МАШКА Хавајска Кошула Со Кратки Ракави Вратоврска БОЈА 3д

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.