• Ново
Челзи Ема Цветни Волна Тркач Килим, Слонова Коска, 2 '6 8'

Челзи Ема Цветни Волна Тркач Килим, Слонова Коска, 2 '6 8'

Оценка на клиентот:
DEN 551.68

Износ
Залиха

Сафавиех ХК212А Челзи Слонова Коска Со прекрасен избор На Американска Земја, цветни цветови и Европски дизајни од почетокот на векот, Колекцијата Килими Челзи додава топол, добредојден аспект на декорот на собата. Челзи е направен со употреба на 100% чиста девствена волна, рачно закачена на издржлива памучна подлога. Оваа колекција е рачно изработена исклучиво за Сафавиех. Боја : Слонова Коска. Големина : 2' 6" х 8 ' Тркач. Рака Закачена Во Кина. Висина На Купот : 0. 25 во. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% Волна Куп. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе бои и големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Карактеристики

Производи во категоријата

Вузстар Контролен Вентил За Омекнувач На Вода 12-Дневен Контролен Вентил За Тајмер Автоматски Вентил За Контрола На Часовникот

DEN 1.00

ОПИС : Ова е вентил за контрола на времето со проток до два тони на час Изработен е од висококвалитетен а

Челик Магнетни Притисни Сребрена Боја Никел-Обложени Фрижидер Кујна Магнети Шкафче Кул Повеќекратна Употреба Суво Бришење Табла

DEN 2.33

Опис Станот на магнетната игла за притискање ви овозможува да ја залепите или обележите со налепници ил

Женски Резервоари Лабави Фит Обични Удобни Летни Модни Гроздобер Цветни Одмор Плажа Без Ракави Против Вратот Резервоари

DEN 271.84

Женска Летна Модна Печатена Маица Кошула VВратот Обичен Врв VВратот Елек карактеристики : 1.Карактеристи

Женски Летни Лежерни Лабави Памучни И Ленени Везени Панталони Со Широки Нозе Панталони со Целосна Должина јога панталони

DEN 0.33

[Карактеристики] Еластичен струк, права нога, странични џебови, лабаво вклопување, манжетни глуждот, ви�

Блузи За Жени Облечени Секојдневни Врвови На Вратот Со Изрез Со Долги Ракави Трендовска Кошула Солидна Возбуда Блузи Со Пуловер

DEN 231.84

Зарем тоа се уште не е доволно за вас? Кликнете на оваа врска, ќе можете да видите повеќе ценасами блузи З

Смоки Мечка, Мислам Благодарам, Гроздобер Реклама, Фенер Прес, Премија Карти За Играње, Картичка Палубата Со Џокери, Сад Направени

DEN 2.33

Висококвалитетни карти за играње Од Преса За Фенери, со уникатно уметничко дело На Смоки Мечка, Размисл�

Жени Свечена Свадба Деверуша Висока Половината Партија Топката Матурска Наметка Фустан Женски Фустани Каки Големина Xl

DEN 1279.84

Пол : Жени Прилика : Дневно,канцеларија,забава Сезона : Пролет, лето, aut, зима Стил : Елегантен, секојдневен

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.