• Ново
Алпска Корпорација Гпх Циклон Езерце Пумпа Потопна

Алпска Корпорација Гпх Циклон Езерце Пумпа Потопна

Оценка на клиентот:
DEN 1375.84

Износ
Залиха

Заштеда на трошоци, енергетски ефикасна и потопна, Пумпата За Циклонско Езерце На Алпската Корпорација е совршен додаток на вашето езерце на отворено. Оваа висококвалитетна пумпа има керамичко вратило без масло, магнетно управувано, епоксидно заштитено и има керамички вратила за долг живот. Пумпата има и вител работно коло со голем предфилтер и може да се расклопи без алатки за ваша погодност. Инсталирајте ја пумпата вертикално или хоризонтално за да одговара на вашиот простор. Нашите Циклонски Пумпи се идеални за тешки водопади или системи за филтрирање, бидејќи ја имаат потребната моќност за движење на големи количини вода низ вашата водена карактеристика. Тие се дизајнирани за континуирано работење дури и во најтешките средини на езерцето. Достапна во различни големини, Алпската Циклонска Пумпа пумпа од 2100 до 8000 литри на час во зависност од големината што ќе ја изберете. Со 3-годишна гаранција, можете да бидете сигурни во квалитетот на вашето купување. Мерки 8 "L x 5" W x 6 " H за употреба во езерца долги до 33 стапки. Потопната пумпа за вода ја одржува водата да тече во вашето езерце и работи во и надвор од водата!. Пумпата работи на копно или целосно потопена во вода и е совршена за езерца, фонтани, водопади и системи за филтрирање. Издржливите вратила на работното коло се изработени од водоотпорен, керамички материјал кој е без масло, магнетски управуван и епоксиден заштитен за да се спротивстави на оштетувањето за долг животен век и години на квалитетна употреба. Пумпи 8000 литри на час. Оптималниот проток на вода ја намалува фреквенцијата на чистење на пумпата и пумпите се направени имајќи ја предвид енергетската ефикасност и заштедата на трошоците. Пумпата може да се користи вертикално или хоризонтално за погодно поставување во вашето езерце. Вклучен кабел од 33 стапки ви овозможува да ја приклучите пумпата далеку од езерцето. Вклучува адаптери за повеќе поставувања на езерцето. Се одликува со голем пред-филтер за лесно расклопување и леснотија на замена. Пумпата е со димензии 10 "Л х 6" В х 7 " Ч за употреба во езерца широки до 33 стапки.

Карактеристики

Производи во категоријата

Гаекув Хеланки Со Висок Струк За Жени Тенок Фит Скринч Салон Панталони Повлечете Ги Спортските Панталони Јога Панталони Лежерни

DEN 3.00

Гаекувхеланки За Жени Секојдневно НосењеОткријте ја совршената мешавина на удобност и стил со нашите Х

Постелнина Перници Декоративни Лен Прегратка Перница Бо Санта Перница Ракав Софа Перница Перница Софа Софа Големина Перница

DEN 2.00

Тип на проектот : перница ракав Големина : 45 € 45cm / 17.7 " x17.7" како што покажува сликата Материјал : Лини...

амуса маици кошули за Женска Женска Мода Секојдневна Удобна Печатена Блуза Со Кратки Ракави Со Кратки Ракави Со О-Вратот

DEN 2.00

Големина : С САД : 8 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 12 ЕУ : 38 Биста : 92см / 36.22" Рамо : 40см / 15.75" Ракав : 18.5 см / 7.28" Должина : 64см

1.96 кт Смарагд Сече Сино Природно Швајцарско Сино Топаз 14к Розово Злато Изјава За Гравирање Годишнина Ангажман Свадба Ореол

DEN 6399.68

Дизајнерката Клара Пучи накит изработен во Соединетите држави направен да трае цел живот, совршен за се

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.