• Ново
Моќ Стоп Пред, Заден Комплет За Сопирање Со Дупчат, Дупчиња Ротори И Керамички Влошки За Сопирачките К229

Моќ Стоп Пред, Заден Комплет За Сопирање Со Дупчат, Дупчиња Ротори И Керамички Влошки За Сопирачките К229

Оценка на клиентот:
DEN 7905.76

Износ
Залиха

Хардверот на сопирачките се состои од сите придружни компоненти во, на и околу дебеломер и влошки кои помагаат правилно да се усогласат влошките или чевлите на сопирачките и да се повлечат подалеку од роторот или барабанот за мазни, сигурни, тивки и ефикасни перформанси на сопирачките. Современиот систем за сопирање е составен од многу делови, и секој има своја функција, животен век и знак дека треба да се замени. Без разлика дали вашиот автомобил има диск сопирачки или тапан сопирачки, ако не ги одржувате, постои можност вашиот систем за сопирање да не успее врз вас што може да биде скапо. Моќност Стоп Пред, Заден Комплет За Сопирање Со Дупчат, Дупчиња Ротори и керамички Влошки За Сопирачките К229 Дизајниран да ги подобри перформансите на сопирањето на вашето секојдневно возило (за влечење, влечење, трки или мускулни автомобили видете ги нашите други решенија за комплет за сопирање). Керамичките сложени влошки за сопирачките од јаглеродни влакна значително ги подобруваат перформансите на сопирањето. Ниско сопирање на прашина потврдено преку тестови на 3-та страна на возилото во Лос Анџелес, покажувајќи во просек 30% помалку прашина наспроти ОЕ. Двослојни гумени шипки со висока температура изолираат бучава за практично тивко сопирање. Дупчат и Дупчиња перформанси ротори за максимално ладење. Вклучува Дупчат И Дупчиња Ротори На Сопирачките, Z23 Влошки За Сопирачките и Хардвер За Инсталација. Одговара : Акура РДХ 2012-2010, ХОНДА ЦР-В 2011-2007.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.