• Ново
Кредитни картички со картички Luxpaper и ракави за подароци, ЛБ, црна постелнина, пакет, големина 1 2

Кредитни картички со картички Luxpaper и ракави за подароци, ЛБ, црна постелнина, пакет, големина 1 2

Оценка на клиентот:
DEN 2.00

Износ
Залиха

Дали барате пакет со висококвалитетни коверти што совршено ќе одговараат на вашите кредитни картички и други мали предмети? Овие коверти се исто така совршени за одржување на вашата I.D., хотелска тастатура, визит -картички и многу повеќе. Без оглед како ќе одлучите да ги користите овие мали коверти, современиот, елегантен дизајн е сигурен дека ќе додаде допир на софистицираност и професионализам. Овие држачи за картички се одличен начин да им пренесат картички за подароци на пријателите, семејството и соработниците како подароци за празници и родендени, без да мора да излезете и да купите поголема картичка или подарок. Користете ги овие мини коверти за да ви помогнеме да ги пратите малите предмети кои инаку се неверојатно лесни за губење. Можете дури и да ги користите за да организирате мали предмети, како наоди за накит, копчиња, монети и валута, слики и многу повеќе. Најдобро од сè, овие коверти имаат метод без заптивка. Едноставно, лизнете ја картичката или вметнете, и ќе остане на место. Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач. Цврстата и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие коверти на ракави CC мерат 2 3/8 ”x 3 1/2” (60 mm x 89 mm). Ако сте задолжени за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање, црните постелнини Lux 80 lb. Сите картички со стандардна големина. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Кредитни картички со луксузни картички и ракави за картички за подароци. Големина : 2 3/8 x 3 1/2 инчи. Количина : 1000 пакет. Боја : Црна. Користете ги овие ракави за да ги држите вашите кредитни картички или да подарите некому подарок картичка во шарен држач за хартија.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.