• Ново
Среќно Куче Крајна Измет Кеси

Среќно Куче Крајна Измет Кеси

Оценка на клиентот:
DEN 147.04

Износ
Залиха

Кесите За Измет Лаки Дог® се направени делумно од смола добиена од обновливи суровини, главно не-гмо пченкарен скроб и природни пластификатори директно добиени од скроб (т.е. сорбитол и глицерол) заедно со компостабилни и биоразградливи полиестери (ПБАТ). Составот на кесата вклучува и бенигни/инертни минерали кои доаѓаат од пигменти во боја, креда или талк што се користат за контрола на лепливоста на филмовите и за да помогнат торбите лесно да се отворат. Торбите за измет на Среќни Кучиња не содржат никакви производи што се разградуваат оксо, адитиви ЗА ЕПИ или Бпа. Со овие 100% отпорни на истекување и екстра силни кеси, никогаш нема да мора да се грижите дали ќе создадете неред! Направено делумно од природни состојки базирани на пченка; можете да бидете лесни знаејќи дека Торбите За Измет На Среќни Кучиња се во согласност со упатствата НА ASTM D6400. Препорачуваме да се чуваат на ладна, сува локација и да се користат во рок од 12 месеци од купувањето. Отпадот од домашни миленици не е безбеден за домашен компост. 1% од продажбата На Кеси За Измет За Среќни Кучиња се донирани за напорите за чистење на животната средина! Торбите За Измет на Среќни Кучиња се направени делумно од состојки базирани на пченка. Крајната јачина значи без паузи или протекување. Нема расипничко јадро. Лесно се отвора без статичко држење. 1% од продажбата инвестирана во чистење на планетата.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.