• Ново
Аква Фаренхајт Од Кристијан Диор, 2. Оз ЕДТ Спреј За Прскање За Мажи

Аква Фаренхајт Од Кристијан Диор, 2. Оз ЕДТ Спреј За Прскање За Мажи

Оценка на клиентот:
DEN 0.67

Износ
Залиха

Аква Фаренхајт беше прикажан Од Диор во 2011 година. Прекрасен состанок на оган и водни елементи, Аква Фаренхајт ви ветува сосема ново, авантуристичко искуство. Огнените и водните елементи крцкаат заедно за да создадат уникатно миризлив и возбудлив амбиент. Суштински машки мирис, тој ве повикува на вашата авантуристичка страна и ве поканува да ги отфрлите вашите инхибиции и да се издигнете слободно. Парфемот започнува на ладна свежина на водата, но добива неверојатна и огнена личност. Почетните белешки се заживувачки и цитрусни со свежа мандарина и грејпфрут. убавината на срцето лежи во длабоките и сензуални виолетови ноти нежно зачинети со босилек и нане. мирисот завршува со ветивер од Хаити и кожа. Аква Фаренхајт Од Кристијан Диор за Мажи, 2,5 мл : Воведен од десинг куќата На Кристијан Диор. Се препорачува за секојдневна облека. Дизајн куќа : Кристијан Диор. Име на мирис : Аква Фаренхајт. (Тип на производ, тоалетна вода) е достапен (тип на производ, односно спреј). Пол : Изберете ставка. Карактеристики белешки од цитрус, грејпфрут, мандарина и виолетова измешана со нане, ветивер, кожа и шума; воведува бергамот, глог, орли помине, морско оревче, сандалово дрво, виолетова, кедар, грав тонка и пачули.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.