• Ново
Моќ Стоп Пред З Улица Воин Комплет Сопирачка К285-26

Моќ Стоп Пред З Улица Воин Комплет Сопирачка К285-26

Оценка на клиентот:
DEN 4926.08

Износ
Залиха

Секоја компонента на овој комплет за сопирање е дизајнирана да се справи со зголемената побарувачка на автомобили со мускули со високи коњски сили и модифицирани возила. Треба подобро запирање на моќта при поголеми брзини? Комплетот За Сопирање На Улицата З26 Воин Е рентабилно решение. Керамичките влошки за сопирачките во овој комплет ја подобруваат дисипацијата на топлина за подобро сопирање. Вртежниот момент На Сопирачката Z26 е постојано поголем од ое влошките со извонредна термичка стабилност. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се зајакнати со јаглеродни влакна за да се зајакне соединението и да се обезбеди силна моќ на запирање без да се жртвува секојдневната возливост. Влошките на сопирачките се со ниска прашина и без бучава. Роторите се фрлаат користејќи ја најдобрата металургија Г3000 со строги толеранции НА ОЕ - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се прават никакви модификации. Роторите се дупчат и дупчиња што обезбедува максимално ладење. Сребрениот Цинк дихромат се применува на сите дупчат тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку цинк позлата помага да се спречи ' Рѓа Наследство 2014-2005; Излез 2014-2010.

Карактеристики

Производи во категоријата

Заптивка за моторни плочи- Заптивката на тркалото се вклопува Изберете: 2005- Форд Бегство, 2005 година- Оддавање почит на Мазда

DEN 1.67

Motorcraft Wheel Seals изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние произведу�

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.