• Ново
Domqga Точност Преносни Антимагнетни Лемење За Часовник

Domqga Точност Преносни Антимагнетни Лемење За Часовник

Оценка на клиентот:
DEN 639.84

Износ
Залиха

Функција : 1. Без Адхезија : пинцети во процесот на поправка на лемење со бакарна жица на матичната плоча, лемењето за поправка на скокач со отпечатоци нема да се придржува до врвот, овозможувајќи искуството да се подобри.2. Отпорност на корозија И Магнетна Отпорност : Овие пинцети се исто така отпорни на корозија и отпорни на магнет, па ако имате потреба од нив, ова е вистинскиот за вас.3. Практично Пикап : Нашите пинцети се разумно дизајнирани и лесни за подигање, така што можете директно да ги земете по желба за време на обработката или одржувањето според вашите вистински потреби.4. Лесен За Употреба : Нашите пинцети се мали по големина и мала тежина, многу лесни за употреба и лесно може да се чуваат кога не ги користите и нема да заземаат многу простор.5. Широко Се Применува : фината изработка на пинцетите е идеална за електронска поправка под микроскоп, особено поправка на скокач, КОМПЈУТЕР и часовник итн.Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Точност : Список На алуминиумски легури : 1 х Точност Отпорност На Корозија И Магнетна Отпорност : Овие пинцети се исто така отпорни на корозија и отпорни на магнет, па ако имате потреба од нив, ова е вистинскиот за вас. Практично Пикап : Нашите пинцети се разумно дизајнирани и лесни за подигање, така што можете директно да ги земете по желба за време на обработката или одржувањето според вашите вистински потреби. Лесен За Употреба : Нашите пинцети се мали по големина и мала тежина, многу лесни за употреба и лесно може да се чуваат кога не ги користите и нема да заземаат многу простор.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.