• Ново
Подобри домови и градини 2,5QT повеќебојни заостанувања во живо растенија со одгледувач тенџере

Подобри домови и градини 2,5QT повеќебојни заостанувања во живо растенија со одгледувач тенџере

Оценка на клиентот:
DEN 3.00

Износ
Залиха

Пансиите се популарно пролетно растение кое може да заземе ладно време, додека сè уште произведува големи, шарени цвеќиња. Тие доаѓаат во различни бои и обрасци, со што е уште полесно да ги украсувате вашите простори на отворено оваа пролет! Засадете ги овие шарени цвеќиња заедно во групи во градинарски кревети за моментална боја. Или измешајте ги со други годишници и повеќегодишни за да создадете убави простори во градини или контејнери. За здрави растенија кои ќе цветаат цела сезона, водата сè додека не се воспостават растенија во земја или во контејнери. Тогаш едноставно вода по потреба. Нахрани растенија со целокупно ѓубриво месечно во основата на растението. Целосно сонце. 20â ° F. Харди до зона 8. Вода колку што е потребно за да се задржи почвата рамномерно влажна . Месечно хранење растенија со ѓубриво за сите намени . Висина : 10-18in. Ширина : 10in. Цветовите цветаат пролет. Оваа ставка може да се најде само во продавница. Предметот и бојата може да варираат по продавница. Посетете го вашиот градинарски центар за достапност.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.