• Ново
ЛОРЕТА Лин - ИКОНА - ЦД

ЛОРЕТА Лин - ИКОНА - ЦД

Оценка на клиентот:
DEN 1.33

Износ
Залиха

Многу прославената Ќерка На Рударите За Јаглен Од Месарот Холер, која имаше извонредни 78 синглови за графикони, вклучувајќи 15 #1 хитови во Земјата, е претставена овде со осум нејзини топ топери, вклучувајќи пар дуети Со Конвеј Твити, плус четири нејзини песни со потпис. Серијата икони на универзал, според сите појави, има за цел да остави заоблен впечаток на уметник, а не да биде репрезентативна колекција со најголеми хитови. Во тој поглед, волуменот На лорета Лин успева во лопати. Содржи десетина песни избрани од нејзиниот обемен каталог и вклучува некои од нејзините најголеми хитови, како што се "Не Доаѓај Дома Пиење (Со Љубов на Ум)", "Сина Девојка Од Кентаки", "Ќерка На Рудар За Јаглен", "Не Си Доволно Жена За Да Го Земеш Мојот Маж", "Оценет Х" И "Пилулата. Покрај тоа, овој мал сет на колкови претставува и дел од успешното дуетско партнерство Помеѓу Лин и Конвеј Твити Во исечоците "Откако Огнот Ќе Исчезне" и "Луизијана Жена, Маж Од Мисисипи."Оваа колекција не е толку за хардкор фановите и колекционерите, бидејќи нема реткости, но функционира како цврст ред и нечистотија евтини introduc вовед во еден од најголемите таленти во историјата на кантри музиката. Том Јурек ,vи.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.