• Ново
Училиште За Виолина Сузуки: Училиште За Виолина Сузуки, Том 6

Училиште За Виолина Сузуки: Училиште За Виолина Сузуки, Том 6

Оценка на клиентот:
DEN 1.67

Износ
Залиха

3 Во Ф-Мајор, ХВВ 370 (Хендл) * Алегро (Фиоко) * Гавот (Рамо) * Соната Бр. Часовите сузуки обично се одржуваат во приватно студио со дополнителни групни часови. 3 Во Ф-Мајор, ХВВ 370 (Хендл) * Алегро (Фиоко) * Гавот (Рамо) * Соната Бр. Методот Сузуки (Р) За Образование На Таленти се заснова на ставот На Шиничи Сузуки дека секое дете се раѓа со способност и дека луѓето се производ на нивната околина. Оваа Книга и ЦД На Сузуки е составен дел на Часовите по Виолина сузуки. Методот Сузуки (Р) За Образование На Таленти се заснова на ставот На Шиничи Сузуки дека секое дете се раѓа со способност и дека луѓето се производ на нивната околина.4 Во Д-Мајор, ХВВ 371 (Хендл). Меѓународните изданија вклучуваат ажурирана насловна страница што ја означува книгата Како Меѓународно Издание.Научете виолина со популарното Училиште За Виолина Сузуки. Наслови : Ла Фолија (Корели/Сузуки) * Соната Бр. За комплетна листа на најновите печатења по БРОЈ НА АМПВ, одете на /сузуки. Часовите сузуки обично се одржуваат во приватно студио со дополнителни групни часови.4 Во Д-Мајор, ХВВ 371 (Хендл).

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.