• Ново
SN5Y 2.1-Канал 400w Звучна Лента Систем

SN5Y 2.1-Канал 400w Звучна Лента Систем

Оценка на клиентот:
DEN 1408.00

Износ
Залиха

Доживејте извонредно аудио со Системот ЗА Звучна Лента LG SN5 Y 2.1 Канал, испорачувајќи моќен 400w аудио излез. Подигнете ја вашата забава бидејќи оваа звучна лента создава динамична звучна сцена, подобрувајќи го вашето искуство со гледање и слушање. СО својот елегантен дизајн и напредна технологија, LG SN5 Y е совршен додаток на поставувањето домашно аудио, обезбедувајќи богат и детален звук за филмови, музика и многу повеќе. Моќни Аудио Перформанси : со вкупен излез ОД 400 W, системот SN5 Y soundbar обезбедува висококвалитетно и влијателно аудио, пополнувајќи ја вашата соба со богат звук. 2.1-Канална Конфигурација : звучната лента има 2.1-канално поставување, кое содржи лево и десно звучници за стерео звук и посветен сабвуфер за длабок бас. Безжичен Сабвуфер : вклучениот безжичен сабвуфер додава длабочина и интензитет на звукот, обезбедувајќи филмско аудио искуство со татнеж бас. Извонредна Звучна Сцена : Уживајте Во поширока звучна сцена и подобрено аудио потопување, правејќи филмови, ТВ-емисии и музика попривлечни. Адаптивна Звучна Технологија : звучната лента користи адаптивна звучна технологија за автоматско прилагодување на аудио поставките врз основа на содржината, оптимизирање на звукот за различни типови медиуми. Различни Режими На Звук : Изберете од низа режими на звук, како Што се Филм, Музика и Ноќен режим, за да го прилагодите аудио излезот според вашите желби и околина. Поврзување со Bluetooth : Лесно поврзете ги вашите уреди преку Bluetooth со безжично проследување музика и друга аудио содржина со звучната лента. HDMI И Оптички Влезови : Поврзете ГО ВАШИОТ ТЕЛЕВИЗОР, конзола за игри, blu-ray плеер или други уреди користејќи HDMI или оптички влезови за висококвалитетна аудио репродукција. Дигитална Поддршка на долби : звучната лента поддржува Дигитално Аудио Долби, подобрувајќи го квалитетот на звукот на вашите омилени филмови и ТВ-емисии. Елегантен Дизајн : SN5 Y се одликува со елегантен и модерен дизајн кој го надополнува поставувањето на вашата домашна забава додека обезбедува моќни аудио перформанси. Монтажа на ѕид : звучната лента може да биде монтирана на ѕид за да заштеди простор и да создаде чист изглед без неред во вашата дневна соба или домашно кино. Лесно Поставување : системот за звучна лента е дизајниран за лесно поставување, што ви овозможува брзо да започнете да уживате во подобрено аудио без комплицирани процедури за инсталација. Далечински Управувач : Контролирајте ги поставките и карактеристиките на звучната лента погодно користејќи го вклучениот далечински управувач. LG Sound Sync : Синхронизирајте ја звучната лента со компатибилни LG Телевизори безжично за беспрекорно аудио искуство, елиминирајќи ја потребата за дополнителни кабли. Автоматски Звучен Мотор : функцијата За Автоматско Звучен Мотор одржува постојан квалитет на звукот на различни нивоа на јачина на звук, спречувајќи изобличување.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.