• Ново
Cuchinaid® Прилагодено Истурете Ја Пиварницата За Кафе, Контурно Сребро

Cuchinaid® Прилагодено Истурете Ја Пиварницата За Кафе, Контурно Сребро

Оценка на клиентот:
DEN 3039.84

Износ
Залиха

Истурете подобра пијалак. Уживајте во вкусот и контролата на рачниот процес со практичноста и програмирањето на традиционалната пиварница за кафе. Пијте до 8 шолји чисто и светло истурете кафе во практичноста на вашата кујна. СЕРТИФИЦИРАН SCA-Ги Исполнува стандардите За Златни Чаши На Специјализираното Здружение За Кафе. Автоматско Истурање Врз Технологијата За Подготовка-Го Имитира прирачникот истурете го процесот што обезбедува конзистентен вкус на инфузија без рачен напор. Лента за напредок-Визуелниот дисплеј го прикажува секој чекор од процесот на подготовка, од загревање, до истурање, а потоа и натопување. Напредна Технологија За Греење-Ја Загрева водата до оптималниот опсег од 198°F -204°F на врвот на пиварницата и затоа ја минимизира загубата на топлина за време на процесот на екстракција. Практични Карактеристики - Со Селекторот За Печење, за средно или темно печење, Селектор На Чаши, за подготовка на 2-8 чаши и Спојка За Корпа што го држи филтерот на место и има препораки за дозирање. Моделот KCM0802 вклучува-(1) Почетно пакување од #4 филтри за хартија, (1) стаклена карафа од 8 шолји, (1) лажичка За Кафе.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.