• Ново
Caron® Simply Soft® # Средно акрилно предиво, Fuchsia 6oz 170g, дворови

Caron® Simply Soft® Средно акрилно предиво, Fuchsia 6oz 170g, дворови

Оценка на клиентот:
DEN 2.67

Износ
Залиха

Caron® Simply Soft® предиво е едно од најпопуларните, разноврсни предива со влошена тежина. Неверојатно меко на допир, ова предиво е совршено од најразлични проекти од бебе до мода до домашен декор. Едноставно Soft® доаѓа во широка низа на бои, од неутрали, до пастели и светла, како и живописни неони - совршена сенка за секој проект! Со уникатен сјај, ова предиво работи со прекрасен, сјаен изглед, со прекрасна драперија. Погодно машина што може да се пее и може да се исуши за лесна нега. Caron® Simply Soft® #4 Средно акрилно предиво, Fuchsia 6oz/170g, 315 јарди (9 пакувања) : Прекрасен сјај и сјај. Содржина : 100% акрилик. Големина на топката : 170g / 6oz, 288m / 315yd. Грижа : Машинско миење и суво. Мерач : #4 Среден (влошен). Мерач на плетење : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 18 sts и 24 реда со игла за плетење од 5 mm (САД 8). Мерач на капчиња : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 13 SC и 14 реда со кука од капчиња од 5 mm (САД H/8). Користете за : плетени и капчиња облека, додатоци и проекти за украси за дома. Препорачана игла за плетење : 5 мм. Препорачана кука за капчиња : 5 мм.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.