• Ново
Обред Лајт Дрво Насликани Драјдели, Пакет

Обред Лајт Дрво Насликани Драјдели, Пакет

Оценка на клиентот:
DEN 71.52

Износ
Залиха

Играта Драјдел е класична празнична игра што се игра на Чанука/Ханука. Првично дизајнирана како алатка за учење, играта На Драјдел стана де-факто прилагодена игра што ја играат славениците ширум светот! Забавните натпревари ги играат семејството и пријателите на забавите Во Чанука во текот на 8-те дена На чанука. Драјделот стана главен предмет на забавите во Чанука, користен и за игра и за украсување, и е една од тие симболични форми што го идентификуваат празникот Чанука / Ханука. Стручно големина за сите играчи да се доживее совршен спин, секој пат!. Забавно и шарено Обоено Дрво го прават ова омилен Драјдел во годините што доаѓаат!. Инструкциите за Играта На Драјдел се погодно испечатени на пакетот.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.