• Ново
Кумхо Патот Вложување ПЛАНИНАТА Кал Терен LT265 75R 123 120q E Светлина Камион Гума Одговара: 2000-Dodge Ram База, 2013-Тојота ФЈ Крстосувач База

Кумхо Патот Вложување ПЛАНИНАТА Кал Терен LT265 75R 123 120q E Светлина Камион Гума Одговара: 2000-Dodge Ram База, 2013-Тојота

Оценка на клиентот:
DEN 2.00

Износ
Залиха

Воведувајќи Го Патниот потфат Кумхо МТ71, крајната теренска гума дизајнирана да ги освои најтешките терени со неспоредливи перформанси и сигурност. Без разлика дали сте страствен теренец, авантурист кој бара нови предизвици или професионалец кој има потреба од гума што може да издржи тешки услови, МТ71 е дизајниран да ги надмине вашите очекувања. Изберете Го Патниот потфат Кумхо МТ71 за крајно искуство надвор од патот. Неговите извонредни перформанси, издржливост и разноврсност го прават одличен избор за ентузијасти надвор од патот, авантуристи на отворено и професионалци кои го бараат најдоброто од своите гуми. Без разлика дали се справувате со калливи патеки, карпести наклони или песочни дини, Патниот потфат Кумхо МТ71 ќе ве држи под контрола, обезбедувајќи незаборавно патување надвор од патот. Најчесто се користи НА ГМЦ Јукон, Шевролет Силверадо 1500, РАМ 1500, Тојота Тундра, форд Ф-150 и Џип Вранглер. Цврстите блокови на шарите ги зголемуваат перформансите на ракување на и надвор од патот. Изграден со висока празнина шема на шари и цик-цак и дизајн со двоен чекор што ја зголемува влечната сила во кал, нечистотија, карпи и други терени надвор од патот. Шипките за исфрлање кал и камен помеѓу навртките за рамо спречуваат оштетување од дупчење со камен. Дизајниран со цврсто гумено соединение што ја штити гумата од исеченици и чипови. Големина : LT265/75 R16. Опсег На Оптоварување : Е. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2003-04 Форд Ф-250 Супер Должност Ларијат 2001 ГМЦ Јукон СЛЕ 1993 Шевролет К1500 ВТ 2011 Шевролет Силверадо 3500 ХД ВТ 1990-91 Шевролет К1500 ВТ 2007-10 Шевролет Силверадо 3500 ХД ЛТЗ 2010 шевролет силверадо 2500 Хд Лтз 2004-05 шевролет СИЛВЕРАДО 3500 лт 2006 Шевролет Силверадо 3500 Вт 2007 Шевролет силверадо 3500 класик вт 2010 Гмц Сиера 2500 хд сле 2007-10 Гмц Сиера 3500 ХД сле 2004-06 Гмц Сиера 3500 Сле 2007 гмц сиера 3500 Класичен Сле И ПОВЕЌЕ - додадете го вашето возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.