• Ново
Главен заптивка сет компатибилен со 2010- Форд Фузија 2008- Меркур Sable 6Cyl 3.5L

Главен заптивка сет компатибилен со 2010- Форд Фузија 2008- Меркур Sable 6Cyl 3.5L

Оценка на клиентот:
DEN 3.00

Износ
Залиха

PRODUCT SPECIFICSQuantity Sold : Set Cylinder Head Gasket Material : Multi-Layered Steel Interchange Part Number : HS26487 PT, HGS4198 Warranty : 1-year unlimited-mileage warranty HEAD GASKET SET Manufactured from top quality components, this is your best option and inexpensive replacement for your rebuild, repair, и потреби за одржување-производ за замена на ОЕ за вашиот оштетен или стари фабрички дел.compabtiation со следниве возила : FORD2008-2010 Edge Limited2009-2010 Edge Sport2007-2010 Edge (подмодел : SE, SEL) 2011-2012 Flex Titanium Engine Vin : C : C . -2012 Бик (подмодел : Limited, SE, SEL) Мотор VIN : W, природно аспириран2008-2009 Taurus X (подмодел : Eddie Bauer, Limited, SEL) Lincoln2007-2010 MKX BASE2007-2012 MKZ BASEMAZDA2007 CX-9 (Sumbodel : Grand Touring , Спорт, турнеја) Mercury2008-2009 Sable (подмодел : база, премиер) Број на размени : HS26487 PT, HGS4198 FITS SELECT : 2007.2009-2010 Ford Edge SEL 2008 Ford Edge Limited 2008-2012 Ford Bulus SEL 2007-2010 Lincoln Mkx 2007 -2012 Lincoln MKZ 2008-2009 Ford Taurus x SEL 2009-2012 Ford Flex SEL 2010-2012 Ford Fusion Sport 2008-2009 Mercury Sable Premier 2007 Mazda CX-9 и повеќе-Додадете го вашето возило на нашиот фит-виџет за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.